Зазвичай діти дуже активні, проте інколи їм доводиться багато часу проводити сидячи — у школі, під час виконання домашніх завдань, на деяких гуртках тощо. Фінські вчені зробили дослідження, як сидячий спосіб життя впливає на дітей — читай про результати.
Як сидячий спосіб життя впливає на дітей — дослідження
Дослідженням поділилися у JCEM (The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism). Фінський учений Ендрю О’Агбадже зі Східнофінляндського університету проводив дослідження 13 років, і результати його дуже здивували.
За його висновками, діти, що ведуть малорухливий спосіб життя, мають значно більший рівень холестерину у крові. Але є спосіб, як на це можна вплинути. Постійне сидіння збільшує індекс маси тіла. Ми розповідали, як дізнатися, який ІМТ безпечний.
Наслідками збільшеного індексу маси тіла можуть бути ожиріння, що викликає ризики передчасної смерті. У США кількість таких смертей близько 300 тис. на рік. Ті, хто проводить сидячи понад п’ять годин на день, у групі ризику.
Такий спосіб життя може викликати тривожність, депресію, серцево-судинні захворювання, мігрені, діабет, подагру, остеопороз, сколіоз і навіть спровокувати розвиток деяких видів раку.
У дослідженні взяли участь 792 дітей. Їхній середній вік складав 11,7 року на початок дослідження. Ендрю О’Агбадже спостерігав за показниками їхнього здоров’я до 24 років.
Для цього використовували акселерометр. Учасникам регулярно вимірювали густину холестерину, глюкози, інсуліну та високочутливого С-реактивного білка в крові.
А також перевіряли жирову та м’язову масу дітей. В основному діти проводили 6-9 годин на день сидячи. Загальна фізична активність за період дослідження та дорослішання зменшилася з шести до трьох годин на день.
Середнім підвищенням холестерину у крові стало 0,69 мл на літр. А рівень загального холестерину збільшився на 67% у тих, хто вів сидячий спосіб життя з дитинства.
Учасники дослідження, які щодня мали рухову активність по 4,5 години на день, мали кращі результати — зниження рівня загального холестерину на 0,53 мілімоля на літр.
Ожиріння в дітей та підлітків негативно впливає на рівень холестерину, навіть якщо діти мають достатню кількість фізичної активності на день.
Раніше ми розповідали, як відвідування музеїв покращує психічне здоров’я.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.