Весною під час різких перепадів температури й зміни погоди багато людей помічають у себе симптоми застуди.
Наприклад, закладеність носа, пирхота у горлі, чхання, кашель. Але не завжди ці ознаки свідчать про застуду. Іноді під маскою вірусної інфекції ховається алергія. Як відрізнити алергію від застуди — читай у матеріалі.
Як відрізнити алергію від застуди: головні відмінності
Лікарка-педіатр Любов Білевич зазначає, що застудні захворювання — поширене явище, особливо у дітей. Актуальними вони є й у весняний період. Проте в цей сезон з’являється ще одна група захворювань, яка може бути схожою на застуду — алергія. То як відрізнити одне від одного?
Алергія супроводжується такими симптомами:
- свербіж очей та сльозотеча;
- нежить та закладеність носа;
- чхання.
Вони посилюються під час контакту з алергічним фактором. Найчастіше це відбувається після прогулянок на вулиці, де можна вдихнути рослинні алергени.
Для застуди характерний:
- кашель;
- закладеність носа, незначні виділення;
- біль у горлі;
- підвищена втомлюваність;
- лихоманка;
- біль у м’язах.
За словами лікарки, лихоманка найчастіше сигналізує саме про інфекційне захворювання, для алергії цей симптом — рідкість.
Свербіння очей та чхання більш характерно для алергії. Також відстежуй, коли погіршуються симптоми. Прояви застуди не погіршуються після прогулянок на вулиці чи контакту з тваринами або рослинами.
У будь-якому разі краще звернутися до лікаря. Адже можеш самостійно почати лікувати алергію, а виявиться, що це застуда. І навпаки. Тому не займайся самолікуванням.
Застуда: що робити
У разі появи симптомів застуди в нас виникає доволі природне бажання їх позбутися. Адже біль у горлі, закладений ніс і чхання заважають зосередитися на роботі чи насолоджуватися дозвіллям.
Хоч застуду спричиняє понад 200 вірусів, найчастішими збудниками є риновіруси. Оскільки медикаментів, що боролися б з усіма їх штамами, поки не існує, а антибіотики проти вірусних інфекцій не застосовують, лікування є симптоматичним і поєднується з тимчасовою корекцією способу життя. Є прості поради, що допоможуть полегшити прояви хвороби.
- Занедужавши, лишайся вдома — ослаблений організм більше схильний до інфекцій, здатних погіршити стан здоров’я.
- Пий багато рідини — теплі напої заспокоюють хворе горло і допомагають почуватися краще.
- Зволожуй повітря, щоб розрідити слиз у носових пазухах і полегшити його відтік. Дихання вологим повітрям також допомагає позбутися відчуття сухості в носі.
- Висипайся. Дослідження показують, що під час сну організм виробляє білки цитокіни, незамінні у боротьбі з інфекціями та запаленнями.
- Використовуй сольові назальні краплі чи спреї, адже вони сприяють розрідженню та ліпшому вимиванню слизу з носових ходів, позбавляючи закладеності.
- Приймай гарячий душ або ванну. Вдихання теплої пари теж розріджує слиз і покращує його відтік.
- Вживай продукти, багаті на вітамін С: ківі, цитрусові, смородину, броколі тощо.
- Звичайну застуду можна подолати самотужки, проте кожен випадок індивідуальний. Контролюй самопочуття та у разі його погіршення звертайся до лікаря.
Якщо ж ти не можеш піти до лікаря або купити необхідні ліки, тому що ти за кордоном, тобі точно стане в пригоді наш матеріал про аналоги українських ліків в Польщі.