Непереносимість лактози (гіполактазію) мають мільйони людей у всьому світі. Та не всі з них про це знають. З віком організм починає все гірше перетравлювати лактозу. Тому оптимальний час для споживання молока і молочних продуктів до 10-12 років.
Однак якщо твоя дитина має непереносимість лактози, все одно її організм має отримувати кальцій. UNICEF поділилися, в яких продуктах міститься кальцій, крім молока та сиру.
В яких продуктах високий вміст кальцію
Кальцій потрібен дитячому організму на етапі росту для того, щоб розвивалися м’язи, регулювався здоровий серцевий ритм, для розвитку зубів та кісток. Найбільшим джерелом кальцію, звісно ж, є молочні продукти.
Та що робити, якщо в дитини непереносимість лактози? Не потрібно мучити дитину молоком та неприємними симптомами опісля його споживання.
Якщо в дитини алергія на молоко, річ не в лактозі, а в казеїні — білку, що викликає алергічну реакцію.
Усю молочку краще виключити. А натомість додати в раціон такі кальцієвмісні продукти:
- нут, квасоля, сочевиця;
- шпинат, рукола;
- усі види капусти;
- фініки;
- апельсини;
- насіння кунжуту, чіа та гарбуза;
- тофу та інші соєві продукти;
- мак;
- мигдаль, фісташки, кеш’ю;
- сардини та лосось;
- деякі рослинні напої, збагачені кальцієм.
Зверни увагу, що чимала кількість продуктів з переліку є алергенами. І спершу варто здати алергопроби, якщо дитина дуже мала або ще не куштувала певних продуктів.
Дефіцит кальцію — симптоми
Помітити, що дитячому організму бракує кальцію, можна за карієсом, ламкістю волосся та нігтів, випадінням волосся. Також низький рівень кальцію в організмі провокує підвищену збудливість у дитини, м’язові посмикування.
Що потрібно для засвоєння кальцію
Крім споживання кальцію, в її організмі повинна бути достатня кількість вітаміну D та магнію. Це потрібно для засвоєння кальцію.
Раніше ми розповідали все, що потрібно знати про рослинне молоко.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.