Часом так складно буває вигадати, чим поснідати чи повечеряти сьогодні. Здається, тобі вже довелося скуштувати всі можливі продукти. Та насправді чимало з них лишається поза увагою як, наприклад, жимолость і користь від неї.
Багато хто міг і досі не чути про її існування, як і про її властивості, поки інші — обирають її чи то як смачне доповнення страв, або ж як джерело вітамінів для організму. Тож чи варто все ж таки вживати ці ягоди? Розбираємось далі разом.
Що таке жимолость
Рід кущів жимолость, їх також називають деревни́к, має чимало видів, які ростуть по всьому світу від Північної півкулі й до півдня.
Досить часто цю рослину розводять просто як декоративні кущі в саду. Проте краса — не єдина її принада. Адже вона дає ще і ягоди, корисні властивості та смак яких залежать від регіону, де вирощують рослину.
Жимолость — користь для організму
Оскільки кущі жимолості дають врожай вже наприкінці березня чи на початку квітня, то одразу з’являється питання, чи можна вживати її ягоди та чим вони корисні. Та насамперед важливо попередньо порадитись зі своїм сімейним лікарем, аби запевнитись, чи можна вживати цю рослину саме тобі.
Плоди цієї рослини містять дубильні речовини, пектинові сполуки та цукри, а це сахароза, галактоза, фpуктоза, а також органічні кислоти як бурштинова, яблучна, лимонна та щавлева.
Крім того, ягоди жимолості містять С та Р-активні речовини як, наприклад, рутин, катехін, антоціани, та вітаміни B1, B2, B6, B9, K, C. Багаті плоди й на мікроелементи: йод, фосфор, цинк, марганець, калій, натрій, кремній, магній, мідь та залізо.
Чим усі ці корисні речовини тоді допомагають організму? Наприклад, ягоди жимолості можуть підвищувати шлункову секрецію, покращувати апетит, комплексно впливають на шлунок, нирки та печінку, а також мають жовчогінну, сечогінну та проносну дію.
До того ж плоди мають бактерицидні властивості, можуть зміцнювати капіляри, нормалізувати тиск та загалом позитивно вплинути на серцево-судинну систему. Мають ягоди жимолості й потужний антиоксидантний ефект.
Та корисні не лише ягоди, але й гілки та кора. Наприклад, з них виготовляють сечогінні засоби та відвари для стимуляції апетиту. Допомагає жимолость і в зміцненні волосся, або ж лікування проблем із нирками, чи суглобами. А ось екстракт жимолості може допомогти з псоріазом, екземою.
Жимолость — яка може бути шкода для організму
Важливо розуміти, що будь-який продукт у надмірній кількості може нашкодити будь-кому. А якщо вжити забагато жимолості, наприклад, може з’явитись висипання чи спазми в шлунку. Тому в день не варто перевищувати норму в 100 грамів плодів.
Не варто буде їсти жимолость і тим людям, які вже стикались з алергією, а також дітям до семи років, вагітним та матерям на грудному годуванні.
А ось про насіння льону багато хто міг чути, але й досі не знати про його властивості. Тому, якщо ти хочеш і далі доповнювати свій раціон чимось корисним, читай, яка користь та шкода від споживання насіння льону.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.