Часто можна почути, що знежирені молочні продукти набагато кращі за складом і корисніші для здоров’я. Однак останні дослідження вказують про зовсім інші результати. Детальніше про користь і шкоду знежирених молочних продуктів розповіло видання The New York Times.
Знежирені молочні продукти — чи справді корисні для здоров’я
У магазинах уже давно відведені спеціальні полиці для знежирених продуктів. Попри те, що ВООЗ, Американська кардіологічна асоціація та Дієтичні рекомендації США вважають знежирену продукцію або з низьким вмістом жиру найкращою, дослідники дотримуються іншої думки.
Є ідея, що “класичні”, тобто жирні молочні продукти містять велику кількість насичених жирів, що збільшує ризики серцевих захворювань. Думка встигла застаріти, бо вперше була опублікована в Дієтичних рекомендаціях США у 1980 році.
Відтоді дослідження знежирених і жирних молочних продуктів не довели різниці між впливом на здоров’я. Відтак немає результатів, що знежирені молочні продукти більш корисні за жирні. Найбільшу роль грає саме вид молочного продукту, каже професор медицини в Університеті Тафтса Даріуш Мозаффаріан.
Деякі молочні продукти можуть знизити кров’яний тиск, ризик серцево-судинних захворювань, діабет 2 типу. Незалежно від відсотку жирності, однаково хороші результати показали йогурти, сири та молоко.
Дослідження також показали, що вживання жирних молочних продуктів не провокує більшого ризику набрати вагу.
Науковці задокументували, що люди, які вживали дві або більше порцій молочних продуктів на день, мали на 22% менше шансів на розвиток серцево-судинних захворювань і на 17% меншу ймовірність передчасної смерті, ніж ті, хто взагалі не вживав молочних продуктів.
А також, що ті, хто постійно споживав жирні молочні продукти, мали на 29% менші ризики захворювання на діабет.
Це відкриття свідчить, що споживання молочного жиру може бути корисним, а тому не варто його уникати, — сказав доктор Мозаффаріан.
Таким чином, молочний жир не є шкідливим для серця. Доктор Мозаффаріан радить включити до раціону одну-дві порції йогурту та сиру на день. Йогурти мають бути несолодкими. А тим, у кого високий рівень холестерину, радять зменшити споживання вершкового масла та вершків.
Вершкове масло можна замінити рапсовою, оливковою, соєвою олією або маргарином з цих олій.
Раніше ми розповідали, які продукти найчастіше купували українці цього року.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.