X

Мандрівники під впливом соцмереж! Як формуються нові звички

Анастасія Жиденко редакторка сайту

Світ без гаджетів є неможливим. Зараз все наше життя знаходиться в смартфонах — робочі документи, фотографії, відеоматеріали, важливі контактні номери, нотатки, програми для навчання та саморозвитку, фільми, ігри. Список є неосяжним, але зрозуміло одне — відмовитися від цього ми не можемо навіть під час відпочинку.

Але саме така тенденція може негативно впливати на нас та перетворюватися на некорисну звичку. Під час подорожі важливо мінімізувати використання смартфона. Але як втриматися, якщо жадаєш фотографувати усі найцікавіші місця нового незвіданого місця?

Існує безліч наукових досліджень щодо взаємозв’язку між соціальними мережами та звичками під час подорожі. Сьогодні розповідаємо про найцікавіші результати експериментів.

Глобальне опитування від Opodo

Іспанська туристична агенція Opodo провела дослідження, що включало 9 000 респондентів у всьому світі, з яких 2 000 з Великої Британії.

За результатами виявлено, що британські мандрівники мають найменший вплив соціальних мереж на формування їх досвіду під час подорожі.

Також визначено фахівцями, що основною мотивацією для публікації постів про відпустку в усіх вікових групах є бажання зберегти спогади про місце. Але якщо досвід є негативним, то зазвичай британські мандрівки не бажають ділитися цим з іншими. 

Статистична інформація

  • 37% респондентів з усього світу та 14% британців зазначили, що соціальні мережі спонукають їх досліджувати нові напрямки;
  • 59% представників покоління Z назвали головною причиною публікації тревел-контенту саме прагнення закарбувати в пам’яті найважливіше, що сталося під час відпочинку;
  • 34% респондентів з Великої Британії публікують пости на згадку, інші 30% хочуть знаходитися офлайн під час своєї відпустки;
  • 78% британських опитаних, які надихнулися на подорож завдяки соціальним мережам, повідомили, що їхні очікування виправдалися. Попри це, існує 41% іспанських мандрівників, що були розчаровані через обрані напрямки під впливом соціальних мереж;
  • 35% респондентів хочуть залишатися справжніми на онлайн-платформах. Але 41% не має наміру публікувати позитивну розповідь, якщо подорож виявилася невдалою.

Наразі виявлено безліч тонкощів взаємовідносин між соціальними мережами та подорожами. Подробиці про те, як зробити відпочинок вдалим — знайдеш у нашому іншому матеріалі.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.