Згідно зі статистикою, 30% парламентарів у Європі — жінки. Україна в цьому плані поки пасе задніх. В останньому скликанні парламенту — 21% жінок. Але це найліпший показник за весь час.
Заступниця голови ВРУ Олена Кондратюк розповіла Вадиму Карп’яку в ефірі телемарафону про жінок у владі та політиці.
Жінки у владі та українській політиці: скільки їх
Олена Кондратюк каже, досягти 21% жінок у парламенті було надзвичайно великою роботою. Усе почалося з Верховної Ради, де був 1% жінок.
Коли ми кажемо про політичне і ухвалення рішень, це перш за все про справедливість. Жінок понад 50% у суспільстві, тому вони мають бути представлені у всіх суспільних сферах, зокрема політиці, — каже Кондратюк.
— Жінки у політиці й уряді — це не тільки про кількість. А й про якість, фаховість. Жінки, які є в уряді — дуже фахові, треба перш за все про це говорити.
Статистика свідчить, що на місцевому рівні, у радах є 38% жінок. Вони випереджають майже вдвічі центральний рівень. Олена Кондратюк каже, попри збільшення кількості жінок, має бути довіра суспільства та держави до них.

Заступниця голови ВРУ розповідає, зараз поширилася практика, коли депутатки здають мандати через недовіру до них, обмеження та подвійні стандарти. Тому крім забезпечення кількості та якості жінок на посадах, потрібно проводити роботу державі з забезпечення довіри.
Паритетність — про те, що жінка може і має право бути присутньою в різних іпостасях, які вона бачить. У 2017 році ми почали рух-скасування “чоловічих” професій, тоді було скасовано 450 обмежень і жінки могли брати участь в різних можливостях.
Раніше жінкам було заборонено працювати в шахтах, снайперками, водолазами. Коли був скасований цей наказ, відкрилося багато можливостей для жінок — робота в ДСНС, у розмінуванні, у війську.
Раніше ми розповідали, що таке внутрішня мізогінія.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!