Вже понад 300 пошкоджених розвідувальних дронів полагодив студент із Києва Олександр Горбач. Окрім навчання, хлопець підпрацьовує у сервісному центрі, ремонтує телефони і комп’ютери. А віднедавна і безпілотники.
Сашку — 23 роки. Він — студент. Більшість вільного часу він проводить у майстерні.
Коли у мене з’являється вільний час, то я ремонтую дрони. У вихідні дні я так само приїжджаю сюди і ремонтую дрони, — розповідає Сашко.
Хлопець підробляє у сервісному центрі — лагодить телефони, планшети, ноутбуки. А з березня лагодить ще й дрони для військових. Тоді звернулися друзі-десантники з 80-ї бригади. У них згорів Mavic. Відправили Сашку — той полагодив.
Дрон за дроном і запрацювало “сарафанне радіо”. Найчастіше “мавіки” ламаються, коли потрапляють під російські засоби радіоелектронної боротьби. А бувають і прострілені або ж згорілі.
Геворг — власник сервісного центру. За національністю він вірменин. За громадянством — українець. Що Сашко на робочому місці лагодить дрони для військових не тільки не заперечував, а й навпаки підтримав.
Як я можу забороняти таке? Це ж ми робимо заради нашої спільної перемоги, — каже власник сервісного центру Геворг Арутюнян.
Найбільше Сашку вдячні військові. Він телефонує по відеозв’язку Ростиславу. Ростислав — оператор дронів 205-го окремого батальйону ТРО. Чоловік радісно звітує про полагоджений дрон. Грошей за свою роботу Сашко не бере.
Кажу, хлопці, все. Все літає. Вони кажуть: скільки ми тобі повинні? Я кажу, нічого не винні. Та як, нічого не винні? Ну от так, кажу! Просто берете і все – і користуєтесь, — розповідає Сашко.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, чим можна допомогти нашій аеророзвідці.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.