Українці не забувають свою історію. Ми пам’ятаємо шлях, який пройшли, та заради чого це було. Пам’ятаємо наших предків, які віддали свої життя заради майбутніх поколінь.
22 червня — День пам’яті та скорботи. Щороку наша країна вшановує пам’ять мільйонів людей, полеглих у боях Другої світової війни. Традиційно цього дня проводилися зустрічі з ветеранами, благодійні акції та хвилини мовчання.
День пам’яті 22 червня — історія виникнення
День пам’яті та скорботи почали відзначати у 2000 році. Тоді відповідний указ підписав президент України Леонід Кучма. На його рішення вплинула ініціатива громадських організацій ветеранів війни, праці, Збройних сил та жертв нацистських переслідувань.
У цей день заведено ставити в церкві свічку за всіх дочок і синів України, які загинули заради свободи й незалежності нашої держави.
Чому 22 червня День пам’яті та скорботи
Цей день було обрано не випадково. Саме 22 червня 1941 року Німеччина напала на територію України й почалася німецько-радянська війна.
Друга світова війна тривала з 1939 по 1945 рік, проте для України вона розпочалася 1941-го.
Загальні втрати України становили 8-10 млн осіб. Люди гинули на фронті, вмирали від голоду в тилу, були вивезені до Німеччини або на територію Росії.
День пам’яті та скорботи — чергове нагадування про те, що війна нещадна і жорстока. Нам треба вчитися на помилках минулих поколінь та не проливати кров людей.
Але Росія — країна, яка воювала з нами пліч-о-пліч під час Другої світової, зараз вирішила розпочати війну проти нас. Російські військові чинять злочини проти мирного населення й жорстоко обстрілюють українські міста.
Раніше ми розповідали про ситуацію в Одесі та наслідки ракетних ударів.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!