Знаходять живих навіть через 200 годин! Як працюють українські рятувальники під час розбору завалів у Туреччині

Богдана Макалюк журналістка сайту
Розбір завалів після землетрусу у Туреччині: як працюють українські рятувальники

Понад 200 годин у Туреччині! За кілька діб після потужного землетрусу надзвичайники продовжують рятувати людей з-під завалів. 205 годин чекала на порятунок 35-річна жінка, 207 — 12-річний хлопець, 209 — подружжя із Хатай. А 77-річну жінку вдалося врятувати через 212 годин.

Українські рятувальники вирушили до Туреччини допомагати розбирати завали та рятувати людей. На дев’ятий день після серії потужних землетрусів у Туреччині вони допомогли знайти та визволити з-під завалів жінку, яка вижила після руйнування житлового будинку.

Прес-офіцер ДСНС України Олександр Хорунжий під час телемарафону розповів про актуальну ситуацію в Туреччині після землетрусів. Він підтвердив інформацію про жінку, яку врятували працівники ДСНС України. 

Як українські рятувальники розбирають завали в Туреччині

За словами Хорунжого, під час розбору завалів рятувальники пішли на вказане місце, щоб перекусити арматуру спеціальним обладнанням. Тоді працівники почули звуки, схожі на стогін. Запустили кінолога з собакою. Тварина стала на місце, де відчувала людину. Рятувальники розібрали завал та врятували жінку.

З початку робіт українські рятувальники обстежили 438 будівель та споруд, деблокували тіла 55 людей, з них дев’ять дітей, — повідомив Хорунжий.

Він розповідає, що у місті, де перебувають українці, багато зруйнованих будинків. Відчутно горе людей, вони постійно плачуть. Вони перебувають на місцях розбору завалів під час роботи працівників ДСНС та чекають, коли дістануть живих чи тіла загиблих. 

— Роботи дуже багато. Основна мета — не полишати спроби знайти живих людей. Вчора під час наради в Координаційному штабі представники Аргентини сказали, що знайшли чотирьох людей, які перебували у підвальному приміщенні.

Вони мали з собою воду, завдяки цьому змогли дочекатися допомоги. Тобто живих усе ще знаходять, попри те, що минуло доволі багато часу, — поділився прес-офіцер ДСНС.

Він каже, що досі відчутно підземні поштовхи як у таборі, так і під час розбирання завалів. У кожній групі є офіцер безпеки, який має прилад, що фіксує відхилення будівель від норм. Коли таке трапляється, він за допомогою свистка повідомляє про це рятувальників, і вони виходять з будівель, у яких працюють.

Раніше ми розповідали, скільки людей загинуло під час землетрусу у Туреччині.

А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!

Категорії: Відео Світ