X

Підвали стали братськими могилами. Бородянка — два роки після деокупації

Наталія Кулик журналістка Факти ICTV

Колись ці кадри облетіли увесь світ. Нині пережите починає потрохи забуватися, але цього не можна допустити! Щодня, не чекаючи чергових річниць, треба нагадувати собі та іншим, усьому світу про ті жахи, які росіяни зробили на нашій землі, перетворили її на пекло.

Ворог має відповісти у юридичній площині. Над цим працюють експерти та фахівці.

Одне із найбільш зруйнованих міст Київської області, яке окупанти стирали з лиця землі авіабомбами, Бородянка. Минуло вже два роки з тих страшних часів, а люди тут й досі памʼятають все до дрібниць. Дехто так і не зміг поховати рідних — їхні тіла не знайшли серед завалів будинків.

Коли російська навала увійшла до Бородянки, тут не було жодного військового обʼєкта. Захищати свою землю пішли цивільні місцеві.

Спалені танки та БМП на центральній вулиці — справа рук місцевої поліції. Від такого спротиву ворог оскаженів і почав цинічно знищувати Бородянку авіабомбами та ракетами, які скидали прицільно на житлові будинки.

Коли ті валилися, люди опинялися у справжній пастці. Підвали, де місцеві перечікували жахіття, стали братськими могилами. 

Когось так і не знайшли — від тіл не залишилося нічого. Багато бородянців досі не впевнені, чи своїх рідних вони поховали.

За час окупації в Бородянській громаді загинуло понад 160 людей, близько 50 з них — під завалами будинків. Кілька десятків досі вважаються зниклими.

Люди збирали частини тіл інших цивільних просто на вулицях, їх скидали до братської могили. Знаходили також і тіла з ознаками катування — були серед них і літні жінки.

Нині Бородянка повільно, але відновлюється. Лише на одній вулиці Центральній тут понад 100 зруйнованих будинків. Як виглядало місто після деокупації, ми розповідали раніше.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Україна