День ракетних військ та артилерії відзначали щорічно 3 листопада, починаючи з 1997 року. Їх називають “боги війни”.
Однак відповідно до указу президента № 748/2024 від 2 листопада 2024 року тепер це свято відзначатимуть 4 грудня — у День вшанування святої Варвари.
До цих військ належать з’єднання, озброєні оперативно-тактичними й тактичними ракетами, гаубичною, гарматною, реактивною та протитанковою артилерією. Проте також до складу цих військ входить артилерійська розвідка, мінометні підрозділи та підрозділи протитанкових керованих ракет.
Військові цих підрозділів знищують значну частину живої сили ворога, важкої техніки та артилерії, протитанкових засобів, ворожої авіації, об’єктів ППО та інших важливих об’єктів.
З 2014 року ці війська практично докорінно змінилися. Тоді, за даними Міноборони, підрозділи налічували менш як 200 ракетних, артилерійських, мінометних та протитанкових батарей. Але за дев’ять років бойовий склад ракетних військ та артилерії в Україні збільшився більше ніж удвічі.
Де працюють артилеристи
Військові цього підрозділу, крім ЗСУ, працюють в інших структурах та військових формуваннях:
- ракетних військах та артилерії Сухопутних військ ЗСУ;
- ракетних військах та артилерії військ берегової оборони Військово-морських сил ЗСУ;
- артилерії десантно-штурмових військ ЗСУ;
- артилерії Державної прикордонної служби України (зокрема мінометні підрозділи);
- артилерії Національної гвардії України.
Емблема артилеристів
Сучасна символіка ракетних військ і артилерії набула свого вигляду у 2016 році. На ній зображені схрещені стволи гармат та блискавки, що б’є з-під хмар. За словами українського геральдиста Миколи Чмиря, зображення схрещених гарматних стволів використовується з 18-го сторіччя і є чи не найдавнішою емблемою роду військ.
Раніше ми розповідали історію артилеристки Віоли про улюблену гаубицю.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!