Майже 30 інструкторів отримали необхідні навички, аби допомагати людям з інвалідністю стати впевненими водіями. Інклюзивні автошколи вже діють у шести регіонах України, куди охочі можуть податися за стандартним алгоритмом і після навчання отримати водійське посвідчення. Зокрема у центрах МВС уже навчаються й ветерани російсько-української війни.
Віталій чекав цього моменту понад дев’ять років. Бо 16 років тому чоловік отримав важку травму хребта у шийному відділі, яка змусила сісти його в крісло колісне. До цього він кермував, втім, з його діагнозом було законом заборонено сідати за кермо.
Нещодавно внесли правки до відповідного закону і Віталій отримав право кермувати. Оскільки чоловік не може рухати нижніми кінцівками та пальцями рук, для нього обладнали авто спеціальним механізмом. Чоловік розповідає, що водіння для людей з інвалідністю сьогодні як ніколи актуальне.
За даними Нацасамблеї людей з інвалідністю, за перший рік великої війни додалося 45 тисяч осіб, які отримали групу інвалідності. 20% з них пересуваються на кріслах колісних, запевнила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.
Запит на таке навчання шалений, каже посадовиця. Крім того, за даними Мінсоцполітики, наприкінці 2022 року, понад 50,5 тисяч українців перебували на обліку як такі, що потребують автомобіля.
Автошколи для людей з інвалідністю вже працюють у Києві, Дніпрі, Кропивницькому, Львові, Кам’янці-Подільському та Одесі.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про те, що в Україні значно зросла кількість людей з інвалідністю.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.