Україна посідає шосте місце у світі за використанням криптовалюти. У ній депутати декларують мільйони, працюють біржі, а на вулицях міст є пункти, де міняють гривні на біткойни чи інші монети!
Та досі весь цей бізнес не платить податків. У парламенті знову заговорили про легалізацію та оподаткування криптовалюти.
Легалізація і оподаткування криптовалюти: чи можливо це під час війни
Нині навіть донатити на військо можна завдяки криптовалюті. На початку повномасштабної війни криптовалютні донати рятували — вдавалося швидше купувати зброю військовим. Адже європейські та американські компанії приймають такий розрахунок.
Деякі українські компанії теж приймають криптовалюти. Можна заправити авто, купити одяг і ліки, техніку. Однак за криптовалютні розрахунки компанії не сплачують податків. Зараз купівля крипти ускладнилася, такі операції блокують.
Нині єдиний вихід — обмінні пункти. Люди привозять гроші, а пункти відправляють їм кудись криптовалюту, — каже СЕО біржі Володимир Носов.
Щорічний обіг в Україні — мільярди доларів, однак держава з цього нічого не отримує. Компанії, які займаються цим, не можуть офіційно зареєструватися і сплачувати податки — тому змушені реєструватися в ЄС.

Мільярди доларів податків могли б потрапляти у бюджет. А поки ця сіра зона дозволяє навіть росіянам обходити санкції, а українцям — виводити гроші з країни чи фінансувати корупцію. Депутати саме розпочали декларувати мільйони доларів у криптовалюті.
У ЄС з 2025 року запрацює закон про криптоіндустрію. А Дональд Трамп хоче сформувати стратегічні резерви з біткоїна. В Україні хочуть почати з податку на крипту 5%, і поступово дійти до 18%. Податковий комітет на фініші з законопроектом.
Раніше ми розповідали, що таке криптовалюта і як нею користуватися.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.