На нулі життя летить швидше: медики 79-ї ОДШБр про свою роботу під Вугледаром

Владислав Круглов журналіст Факти ICTV, військовий кореспондент

Наші хоробрі медики, ризикуючи власним життям, рятують військових у найнебезпечніших точках фронту. У стабілізаційному пункті десантно-штурмових військ, за кілька кілометрів від Вугледару, за добу військові лікарі надають допомогу десяткам поранених.

Вони потребують нашої допомоги та підтримки за свій героїчний внесок у перемог України. Про важку працю медиків 79 бригади ДШВ — далі в матеріалі.

Як медики 79 бригади ДШВ рятують військових біля Вугледара

Посеред ночі у стабілізаційний пункт 79 окремої десантно-штурмової бригади на Курахівському напрямку привозять бійця з уламковим пораненням ноги. 

Медики розрізають речі та оглядають бійця, аби перевірити, чи немає ще десь уламків. 

— Гарно перев’яжемо тебе, і ти, гарненький, поїдеш далі, тобі зроблять рентген і скажуть, що з тобою. Такий собі тур по Україні, — звертається до пораненого солдата Сергія один із медиків. 

Часто бійці при свідомості навіть знаходять в собі сили жартувати. Медики кажуть, що це захисна реакція, бо людина вперше за довгий час не під обстрілами.

— А мене справді по телевізору покажуть? Бо я жінці збрехав, сказав, що їду у лікарню, — жартує Сергій, що дістав поранення. 

Обробивши рану перекисом, лікарі вводять антибіотики та протиблювотні засоби. Далі робота за анестезіологом.

Лікарі кажуть, що цьому бійцю пощастило — за два дні він не втратив пальці, хоча вони повністю перебиті.

Стабілізаційний пункт — це повноцінна реанімація та операційна, тут є все необхідне обладнання, аби врятувати життя людини. Тут постійно лікують наших військових, що воюють на Курахівському напрямку. 

Ще один піхотинець з іменем Сергій тримав оборону неподалік Вугледара, де рашисти наразі активно наступають. Потрапив у руки медиків після того, як окупанти закидали їхні позиції різними видами зброї. 

— По наших позиціях працювала і 80-ка, і мінометка, і 82-ка, і танки, і FVP — там прилітає все. На фронті три місяці, а таке відчуття, наче я тут вже рік, — каже військовослужбовець.

За півгодини бійця забирає швидка та везе на інший етап евакуації — у лікарню. Та вже за півтори години до лікарів привозять ще двох поранених.

Медики приймають їх із карети швидкої. В одного з бійців контузія, уламок пройшов навиліт, у другого — залізяччя у тілі.  Після обробки ран, поки поранені чекають на швидку, військовий Євген пояснює, що ця війна — війна роботів:

Це були скиди з дрона. Про те, що там відбувається, в книжках не напишеш. Війна дронів, війна роботів. Простій людині дуже важко там.

Євген — теж піхотинець, і щоб дібратися до медеваку, йому довелося виходити з позицій разом із побратимом Віталієм під шквальним артвогнем.

Віталій вдячний Євгену за те, що не кинув товариша, а допоміг перебратися до стабілізаційного пункту:

— Разом заходили, разом виходили. Дякуючи йому, я тут, не кинув мене там, — згадує він.

Читати на тему
Ноші червоні…Бойові медики про ампутації й порятунок побратимів в екстремальних умовах
Бойові медики щодня стикаються з кульовими та осколковими пораненнями, переломами та іншими тяжкими травмами, рятуючи життя наших бійців в умовах постійної небезпеки.

Медики відправляють бійців на подальший етап, та кажуть, жахливі каліцтва бачити важко, і саме оптимізм бійців тримає їх у тонусі.

Тут бачиш багато страждань. Бо людина, яка перебуває на нулі, проживає своє життя набагато швидше, ніж би це було на “цивілці”, — каже лікар-травматолог, капітан медичної служби 79 окремої десантно-штурмової бригади Дмитро. 

Медики кажуть, що рятують не лише воїнів. Цивільні теж потрапляють до них. Здебільшого це люди літнього віку, але неодноразово доводилося рятувати й дітей. 

Аби втрат було менше, лікарі просять про допомогу у купівлі наземних безпілотних евакуаційних систем. Евакдрони дозволяють швидше і з мінімальним ризиком для особового складу під час евакуації доставити пораненого до найближчого пункту медичної допомоги.

Щоби допомогти медикам у купівлі наземних дронів, долучайся до проекту Друзі ДШВ. 

Друзі ДШВ — всеукраїнська платформа для підтримки Десантно-штурмових військ. Стати другом українських десантників просто: підписуйся на щомісячний донат на потреби ДШВ на сайті druzi.mil.gov.ua та отримуй відзнаку. Приєднуйтесь до потужної зіркової спільноти, яка регулярно підтримує підрозділи ДШВ!

Поки наші медики рятують життя у польових умовах, воїни навчилися виготовляти зброю просто в окопі. Ми розповідали, як бійці 77 ОАЕМБр виготовляють РЕБи на нулі.  

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Україна