Вони виготовляють, ремонтують і модернізують засоби радіоелектронної боротьби — і все це на фронті! Саме від них залежить безпека українських захисників як на бойових позиціях, так і на шляху до них.
Хоч зовні це схоже на валізку, та насправді це засіб радіоелектронної боротьби. У цій майстерні їх збирають, ремонтують та вдосконалюють. Без РЕБів у сучасній війні не обійтися.
Роман — один із головних бригадних спеціалістів, які займаються засобами радіоелектронної боротьби.
Він каже, для такої справи потрібно мати технічну освіту або схильність до точних наук. Бо від результату залежать життя наших бійців. Ворог також модернізує дрони та РЕБи.
Узяти за минулий рік, то використовувалася тільки одна частота – 900 МГц, це управління було FPV. Ми закрили тут — вони поповзли вниз, догори, зараз ми знов закрили. Вони перейшли на нижні частоти — це 500, 400 МГц, — показує Роман.
У невеличкій майстерні бійці 77 окремої аеромобільної Наддніпрянської бригади ДШВ виконують увесь спектр робіт. Розробки моделі, друк корпусів на 3D принтері та навіть виготовлення антен.
Переносні, автомобільні та невеличкі стаціонарні РЕБи нині найактуальніші для фронту. Їх виготовлення чи ремонт безпосередньо в зоні бойових дій значно економить не лише час, а й заощаджує кошти.
Друзі ДШВ — всеукраїнська платформа для підтримки Десантно-штурмових військ. Стати другом українських десантників просто: підписуйся на щомісячний донат на потреби ДШВ на сайті druzi.mil.gov.ua та отримуй відзнаку. Приєднуйтеся до потужної зіркової спільноти, яка регулярно підтримує підрозділи ДШВ!
Раніше ми розповідали про плани ворога на Сіверському напрямку.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.