Черги і бюрократія? Як працюють ТЦК після закону про мобілізацію і що потребує змін

Василь Саф'янюк Журналіст програми Факти ICTV

Оновлений закон про мобілізацію працює понад два тижні. За цей час близько 1,5 млн українців оновили дані в різних застосунках, і черг стає менше. Проте хаос і бюрократія в ТЦК досі гальмують процес. ТЦК потребує негайної і тотальної реформи.

Як працюють ТЦК після закону про мобілізацію — черги і бюрократія

Українці вже третій тиждень оновлюють дані у ТЦК. Зазвичай приходять о п’ятій-шостій ранку та займають живу чергу. У порівнянні з ситуацію кілька тижнів тому, черги значно менші. У цьому ТЦК розробили власну систему ідентифікації, щоб хоч якось спростити роботу.

Людина, наприклад, приходить по повістці — внизу видається чорного кольору талон. Офіцер запасу — видається коричневого кольору талон з порядковим номером, — показує працівник ТЦК.

В Оболонському ТЦК поєднали живу та електронну черги. А також організували роботу двох військово-лікарських комісій. У пріоритеті електронна черга. Кажуть, якби була лише електронна черга, приймали б утричі менше людей.

Для тих, кого до ТЦК привозить поліція, медкомісія пришвидшена. Їм надають супроводжуючого, який допомагає пройти всі кабінети і позачергово здати аналізи.

ВЛК в Україні зараз проводять понад 400 медзакладів. Максимальна пропускна спроможність одного — 50 людей на день. У роботі ТЦК помічають проблеми — неоцифровані документи губляться, і це ще не весь список. Тож вони потребують докорінної реформи.

Змінювати потрібно все — від радянського “менеджменту” до принципів роботи. Це довге і складне завдання для виконавчої влади, але дуже необхідне під час війни для ефективної мобілізації.

Раніше ми розповідали, хто з жінок має стати на військовий облік.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Відео Україна