Вже сьомий день ми бігаємо до бомбосховища та назад. Інколи доводиться там ночувати. Там знаходяться і багато батьків, які мають заспокоювати й відволікати від жахіття своїх дітей.
Ми беремо з собою найнеобхідніше, немає часу та місця збирати іграшки та книги. Тож як можна розважити дитину в бомбосховищі.
Казки
Всі ми знаємо напам’ять хоча б одну казку. Зацікав дитину і розкажи її. Можна разом з нею придумати свою казку.
Запитати в дитини, які історії їй подобаються більше.
Під час розповіді ставити питання і долучати до фантазування.
Якщо ти не мастак щось вигадувати, а книжки під рукою немає — в тебе точно є телефон. У більшості бомбосховищ, якщо це метро або торгові центри, ловить зв’язок. Можна включити аудіоказку.
В Telegram є канал, де добровольці записують аудіоказки. Він називається Павлуша і Ява. Там можна знайти багато українських казок тривалість від трьох до 15 хвилин.
Озвучка казок дуже класна, їх хочеться слухати. Це не монотонний нудний голос.
Також охочі можуть долучитися і також записати казку для дітей.
А Видавництво Старого Лева дозволило завантажувати безкоштовно деякі електронні книги. Також пропонує переглянути відео, де автори читають книги для дітей.
Ще видавництво Ранок безкоштовно надає дитячі книги в електронному форматі. Треба лише зайти на сайт БараБука і завантажити.
Yakaboo відкрили безкоштовний доступ до аудіо- та електронних книжок в мобільному додатку.
Мультфільми
Якщо твоя дитина краще сприймає інформацію візуально, то включи їй мультик.
Міжнародний медіасервіс MEGOGO зробив підбірку мультфільмів та мультсеріалів, які можна переглядати безкоштовно. А також зараз доступні ефірні канали, щоб можна було дивитися новини й знати про ситуацію в країні.
В такий час не варто забувати й про освіту. Нова Українська Школа організувала серію пізнавальних онлайн-зустрічей із вчителями. Розклад зустрічей оновлюється щодня.
Ігри
Існує багато ігор, в які можна грати без інвентарю.
Найпопулярніші — це Міста, Слова (предмети), що поміститься в трилітрову банку, Крокодил.
Також, якщо під рукою є листок та ручка, можна разом намалювати картину. Один елемент малюєш ти, інший — дитина. І так по колу. В кінці вийде весела картина.
Також можна познайомитися з іншими батьками і їх дітьми та придумати групові ігри.
Ці події в нашій країні можуть негативно вплинути на наших дітей. Адже сирени, вибухи, ночівлі в бомбосховища не можуть минути безслідно. Раніше ми розповідали про те, як захистити дитячу психіку від травматичних подій.