“Якщо не вступлю до університету, піду на OnlyFans!” — так часто “жартують” школярі й навіть вже дорослі люди, показуючи: можливість заробити вони знайдуть у будь-якому випадку. Однак якщо доросла людина може зважувати свої рішення та ухвалювати їх відповідно до бажань, то з дітьми це так не працює.
Від жартів до необдуманих вчинків — кілька кроків. На платформах з контентом для дорослих усе частіше зʼявляються акаунти неповнолітніх.
Тож батькам та опікунам варто поговорити з дітьми щодо цих випадків, чому це — не круто та як убезпечити себе в інтернеті. Корисними порадами поділилися в ГО Stop Sexting. Ми переповідаємо найцікавіше далі у матеріалі.
Як неповнолітні потрапляють на OnlyFans
Попри спроби платформ посилювати перевірки акаунтів, неповнолітні досі реєструють там свої акаунти. Інколи використовують фальшиві документи, документи своїх старших родичів чи друзів тощо.
Такі вчинки можуть нашкодити фізичному та емоційному здоровʼю дитини.
Так, неповнолітні звертаються за допомогою через пережите насильство, агресію, низьку самооцінку, депресію та інші психологічні травми.
Наприклад, фото неповнолітніх можуть використати злочинці, “злити” їх в інтернет, шантажувати. Ці події можуть вплинути на майбутнє підлітка. Також є докази сексуальної експлуатації та торгівлі дітьми на цій платформі.
У громадській організації називають кілька причин:
- легкий заробіток;
- низька самооцінка;
- психологічні проблеми;
- попередній досвід насильства;
- вплив однолітків.
— За кожною з цих історій стоять справжні діти, які страждають від наслідків своїх необачних рішень. Тому вкрай важливо не засуджувати, а допомогти їй кинути цю справу та пояснити всі наслідки, — кажуть експерти організації.
Як допомогти дитині
- Сядь з дитиною та поясни їй усі небезпечні наслідки таких дій: юридичні проблеми, ризик сексуальної експлуатації, психологічні травми, вплив на майбутнє тощо.
- Допоможи дитині закрити/видалити обліковий запис на платформі. Також поясни, чому важливо видалити весь контент, який може скомпрометувати людину у майбутньому.
- Важливо, щоб батьки пояснили дитині: її цінність не вимірюється у лайках, грошах чи визнанням в інтернеті. Краще поговори про здорові цілі, такі як освіта, саморозвиток, дружба.
- Запропонуй дитині звернутися до психолога або консультанта, що спеціалізується на проблемах підлітків.
Також батькам та підліткам варто знати про такий сервіс як Take it Down — він створений для видалення неприйнятного контенту з неповнолітніми.
Для цього натисни на плюс на сторінці сервісу, вкажи свій вік та інформацію про фото чи відео, завантаж такі фото чи відео. Сервіс просканує їх та видалить збіги з інтернету.
Раніше ми розповідали тобі, як соцмережі можуть впливати на підлітків та їхній психологічний стан. Читай про це за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.