Ведеш дитину до школи й чуєш сирену? Що робити у разі оголошення повітряної тривоги до початку навчання

Богдана Макалюк журналістка сайту
Повітряна тривога звучить до початку навчання: що робити

Росія обстрілює Україну у будь-який час доби. Чи не кожен ранок у різних регіонах починається з повітряної тривоги.

Вранці дорослі йдуть на роботу, а діти — на навчання. Під час повітряної тривоги навчання призупиняється. Що робити, якщо повітряну тривогу оголошено до початку уроків у школі? У КМДА розробили алгоритм дій на цей випадок.

Що робити у разі оголошення повітряної тривоги до початку навчання

Насамперед як викладачам, так і батькам з дітьми треба дбати про свою безпеку. Якщо повітряну тривогу оголосили по дорозі до навчального закладу, треба пройти до найближчого укриття.

Якщо сигнал тривоги дали, коли діти й батьки прийшли до школи, вони спускають в укриття разом з працівниками закладу, батьками чи з іншим супроводом.

Після того, як усі учні перейшли в укриття, діти/учні до закладів освіти не приймаються до оголошення сигналу Відбій повітряної тривоги.

Заклади загальної середньої й позашкільної освіти після відбою тривоги продовжуватимуть освітній процес (у цей день) у дистанційному форматі. Онлайн-навчання має розпочатися не пізніше ніж через годину після відбою повітряної тривоги.

Адміністрація закладу також може ухвалити рішення щодо організації освітнього процесу в змішаному режимі.

Про це оперативно мають проінформувати працівників, учнів і батьків.

Також варто знати: якщо діти перебувають в укритті закладу освіти під час повітряної тривоги, батьки можуть забрати їх лише після відбою.


Війна забрала в українських дітей можливість відвідувати школу, бачитися з друзями та проживати свої юні роки повноцінно. Багато хто примусово покинув країну та змушений жити за кордоном. Раніше ми розповідали, як оформитися у нову школу під час війни.

А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!