Як обрати ноутбук для школяра: місія здійснена

Марія Бондар редакторка сайту
Комп'ютер школьнику

Ось ти вирішив (-ла) купити ноутбук для свого школяра, вітаємо, ти на порозі захопливої пригоди до світу гігабайтів і процесорів.

Але не бійся, давай разом із vikna.tv зануримося до вивчення характеристик і показників сучасних ноутбуків, аби обрати ідеальний варіант для твого малого (-ї) розумника (-ці). 

Тож місія — знайти баланс між “досить потужний для навчання” й “не настільки дорогий, щоб всією родиною їсти мівіну”. У результаті чекатиме головний приз — задоволена дитина з новеньким ноутбуком і ти, гордий (-а) своїм технологічним подвигом. 

Крок 1: Визнач бюджет

Перш ніж говорити про технічну сторону, поміркуймо про гроші. Одразу визначайся із бюджетом. Річ у тім, що ціна ноутбука може варіюватися від “а мені це по кишені” до “невже доведеться продати машину?”.

Найкраще знайти золоту середину, аби це був гаджет, достатньо потужний для навчання і при цьому не настільки дорогий, щоб не хапатись за серце, коли побачиш (а ти неодмінно її побачиш) чергову подряпинку на кришці.

Крок 2: Яблука чи Вікна

Ти з якого табору? Яблучники чи Віндисти? Відповідно до цього й купуй ноутбук для свого чада. Щоб ти точно знав, де кнопка перезавантаження чи як встановити нові програми, якщо дитина сама ще не вміє. 

Windows — це як старий добрий друг, якого всі знають, а MacOS — це той модний хіпстер, якого всі хочуть зрозуміти. Якщо твоя дитина мріє стати дизайнером або режисером, MacBook може бути кращим вибором. Якщо ж вона планує підкорювати світ за допомогою Excel-таблиць чи Power-point, Windows-ноутбук буде саме те, що треба.

Крок 3: Розберися з характеристиками

Ось й настав той момент, коли ми поговоримо про технічні характеристики. Ось кілька ключових моментів: 

  1. Процесор: Це мозок ноутбука. Що потужніший процесор, то швидше твоя крихітка зможе відкрити 50 вкладок з котиками та мультиками, і це все, слухаючі вчительку з математики. (Жартуємо. Звісно ж, такого ніколи не буде. Ніколи! Ноутбук же лише для навчання…).
  2. Оперативна пам’ять (RAM): Це короткострокова пам’ять ноутбука. Чим більше RAM, тим більше завдань школяр зможе виконувати одночасно, не доводячи комп’ютер до нервового зриву.
  3. Жорсткий диск: Це довгострокова пам’ять. Тут зберігаються всі файли, ігри та, звичайно ж, домашні завдання. SSD-диски працюють швидше, але коштують дорожче. HDD-диски повільніші, але дешевші.
  4. Відеокарта: Якщо твоя дитина любить грати в ігри або займається відеомонтажем, зверни на це увагу, адже може знадобитись більш потужна дискретна відеокарта. Але для звичайних шкільних завдань підійде й вбудована відеокарта.
  5. Екран: Розмір має значення! 13-14 дюймів ідеально підходять для перенесення в рюкзаку, 15-16 дюймів — золота середина, а 17 дюймів — це вже майже телевізор, який буде важко тягнути разом із дитиною у село до бабусі.

Крок 4: Перевір автономність

Уяви, дитина сидить у бібліотеці, працює над великим проектом. Або гірша ситуація — доводиться сидіти в укритті. І тут ноутбук вимикається. Доволі неприємно, погодься. Тож щоб уникнути таких ситуацій, зверни увагу на час автономної роботи.

Шукай ноутбук, який може працювати без підзарядки хоча б 6-8 годин. Це допоможе маленькому науковцеві пережити довгий навчальний день без паніки й пошуків розетки.

Крок 5: Не забудь про вагу

Якщо твоя дитина буде носити цей ноутбук в рюкзаку разом з підручниками, зошитами й, можливо, парою цеглин (хто знає, що там у них в рюкзаках?), тому вага має найперше значення. Шукай щось легке, в ідеалі — до 2 кг. Твій школяр і його (її) спина не раз подякують за це.

Крок 6: Увага на клавіатуру

Набирати текст на клавіатурі, де дуже незручні кнопки, а тачпад реагує на дотики абсолютно непрогнозовано — ще те задоволення. Тому при виборі ноутбука обов’язково протестуй клавіатуру і тачпад. Вони повинні бути зручними й чутливими. Бонусом буде підсвічування клавіатури — це дозволить дитині працювати навіть у темряві, за необхідності.

Крок 7: Додаткові функції

Сучасні ноутбуки можуть похизуватись великою кількістю додаткових функцій. Ось кілька цікавих опцій:

  • сенсорний екран: Ідеально для малювання або швидкого гортання сторінок;
  • трансформер: Ноутбук, який може перетворюватися на планшет. Дуже зручно для презентацій;
  • веб-камера з високою роздільною здатністю: Для онлайн-уроків і відеодзвінків з друзями.

Крок 8: Місія здійснена

Ось твоє чадо вже сяє від щастя, обіймаючи нового друга. Але не поспішай його (її) відпускати до своєї кімнати на вивчення нових технологій. Спочатку не забудь встановити батьківський контроль! Бо ж всім відомо, що домашнє завдання само себе не зробить. Навіть на крутезному ноутбуці. 

Також було б непогано потурбуватися про придбання потужної портативної зарядної станції, щоб завжди мати альтернативне джерело енергії. Даємо ТОП-поради щодо експлуатації зарядної станції.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.