Ось ти вирішив (-ла) купити ноутбук для свого школяра, вітаємо, ти на порозі захопливої пригоди до світу гігабайтів і процесорів.
Але не бійся, давай разом із vikna.tv зануримося до вивчення характеристик і показників сучасних ноутбуків, аби обрати ідеальний варіант для твого малого (-ї) розумника (-ці).
Тож місія — знайти баланс між “досить потужний для навчання” й “не настільки дорогий, щоб всією родиною їсти мівіну”. У результаті чекатиме головний приз — задоволена дитина з новеньким ноутбуком і ти, гордий (-а) своїм технологічним подвигом.
Перш ніж говорити про технічну сторону, поміркуймо про гроші. Одразу визначайся із бюджетом. Річ у тім, що ціна ноутбука може варіюватися від “а мені це по кишені” до “невже доведеться продати машину?”.
Найкраще знайти золоту середину, аби це був гаджет, достатньо потужний для навчання і при цьому не настільки дорогий, щоб не хапатись за серце, коли побачиш (а ти неодмінно її побачиш) чергову подряпинку на кришці.
Ти з якого табору? Яблучники чи Віндисти? Відповідно до цього й купуй ноутбук для свого чада. Щоб ти точно знав, де кнопка перезавантаження чи як встановити нові програми, якщо дитина сама ще не вміє.
Windows — це як старий добрий друг, якого всі знають, а MacOS — це той модний хіпстер, якого всі хочуть зрозуміти. Якщо твоя дитина мріє стати дизайнером або режисером, MacBook може бути кращим вибором. Якщо ж вона планує підкорювати світ за допомогою Excel-таблиць чи Power-point, Windows-ноутбук буде саме те, що треба.
Ось й настав той момент, коли ми поговоримо про технічні характеристики. Ось кілька ключових моментів:
Фото: Unsplash
Уяви, дитина сидить у бібліотеці, працює над великим проектом. Або гірша ситуація — доводиться сидіти в укритті. І тут ноутбук вимикається. Доволі неприємно, погодься. Тож щоб уникнути таких ситуацій, зверни увагу на час автономної роботи.
Шукай ноутбук, який може працювати без підзарядки хоча б 6-8 годин. Це допоможе маленькому науковцеві пережити довгий навчальний день без паніки й пошуків розетки.
Якщо твоя дитина буде носити цей ноутбук в рюкзаку разом з підручниками, зошитами й, можливо, парою цеглин (хто знає, що там у них в рюкзаках?), тому вага має найперше значення. Шукай щось легке, в ідеалі — до 2 кг. Твій школяр і його (її) спина не раз подякують за це.
Набирати текст на клавіатурі, де дуже незручні кнопки, а тачпад реагує на дотики абсолютно непрогнозовано — ще те задоволення. Тому при виборі ноутбука обов’язково протестуй клавіатуру і тачпад. Вони повинні бути зручними й чутливими. Бонусом буде підсвічування клавіатури — це дозволить дитині працювати навіть у темряві, за необхідності.
Фото: Pexels
Сучасні ноутбуки можуть похизуватись великою кількістю додаткових функцій. Ось кілька цікавих опцій:
Ось твоє чадо вже сяє від щастя, обіймаючи нового друга. Але не поспішай його (її) відпускати до своєї кімнати на вивчення нових технологій. Спочатку не забудь встановити батьківський контроль! Бо ж всім відомо, що домашнє завдання само себе не зробить. Навіть на крутезному ноутбуці.
Також було б непогано потурбуватися про придбання потужної портативної зарядної станції, щоб завжди мати альтернативне джерело енергії. Даємо ТОП-поради щодо експлуатації зарядної станції.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.