Промчати на швидкості з вітерцем на улюбленому велосипеді — мрія і малечі, і підлітка. А щоб було менше розбитих колін і забитих ліктів, краще з самого початку правильно обрати велосипед. Як вибрати велосипед за зростом дитини, щоб він був комфортним та безпечним — читай у нашому матеріалі.
Кому — триколісний, а з якого віку — двоколісний велосипед
Якщо твоєму малюку вже виповнилось три роки, можна заводити першого “коня”. Велосипед має бути триколісним, з додатковими страховими колесами, які потім можна зняти — так простіше розвинути почуття рівноваги.
Не потрібно купувати велосипед “на виріст”: невідповідний розмір може спричинити проблеми з керуванням і, як наслідок, падіння та травми дитини.
Триколісний велосипед дитина може освоювати з трьох до шести років.
Як правильно вибрати велосипед під зріст дитини
Головним критерієм, за яким обирають модель велосипеда для дитини, є її ріст. Розрахунок доволі простий: розмір велосипеда обчислюється за формулою, яка дозволяє вирахувати діаметр його коліс. За давньою традицією, діаметр коліс вимірюють в дюймах. Один дюйм становить 2, 54 см.
Як визначити діаметр коліс для велосипеда дитині: потрібно її ріст розділити на 2,5, або на 2,54 (1 дюйм дорівнює 2,54 см).
Приміром, при рості 120 см: 120 / 2,5 / 2,54 = 18,9 дюйма, тобто, тобі потрібно вибирати велосипед, діаметр коліс якого дорівнює 20 дюймів.
Колеса дитячих та підліткових велосипедів мають стандартні розміри: 10, 12, 14, 16, 20, 24 дюйми.
Як правильно визначити довжину рами
Крім розміру коліс, зверни увагу на іще один параметр: довжину рами. Її також вираховують за формулою:
Довжина рами в проміжку між кермом та краєм переднього сидіння має дорівнювати довжині від ліктя до кінчиків пальців дитини.
Що ще треба врахувати, щоб вибрати велосипед, який ідеально підходить під вік дитини
- вага велосипеда: для дитини з невеликою вагою краще брати велосипед з рамою з алюмінію, він легший;
- висота положення керма та сідла: висота має бути такою, щоб за потреби терміново загальмувати дитина могла дістати ногами до землі, при цьому зберігаючи рівне положення спини;
- передачі: дитині до 10 років краще купи велосипед без перемикача передач, так легше стежити за дорогою та не відволікати увагу на перемикання швидкості;
- ручні гальма: купувати велосипед з ручними гальмами варто лише тоді, коли руки твоєї дитини будуть достатньо сильними, щоб натиснути на ручні гальма та різко зупинити велосипед. Але у будь-якому випадку першою моделлю нехай буде велосипед з ножними гальмами.
Якщо дитина може стиснути однією рукою порожню бляшанку з-під газованої води або з-під іншого напою — вона готова їздити на велосипеді з ручними гальмами.
Аби остаточно убезпечити дитину, краще разом із велосипедом купити їй і засоби захисту: шолом, налокітники, наколінники та спеціальні рукавички. Дитина почуватиметься більш комфортно, а ти будеш впевнений, що вона у більшій безпеці.
Сподіваємося, наші поради, як вибрати велосипед дитини за її зростом та відповідно її віку допоможуть тобі обрати найбільш зручну модель. І ви обоє насолоджуватиметесь покупкою, а, може, й спільними прогулянками.
Якщо тобі цікаво, на чому можна їздити в Україні з 14 років, і чи потрібні підлітку права — читай у нашому іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.