Як врятуватися від вибухової хвилі: головні правила, які потрібно вивчити

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Як врятуватися від вибухової хвилі

Від початку повномасштабної війни росіяни запустили по мирних містах України майже 30 тисяч Шахедів. Це без урахування тих дронів, що летять по наших захисниках в окопах. Також це тисячі КАБів і ракет. Кожна атака змушує нас дбати про власну безпеку та найрідніших.

Останні удари по Київщині, Дніпропетровщині, Черкащині показують: безпечними місцями є лише укриття, а не коридори у квартирах. Та вони є не всюди. Як у випадку російських атак врятуватися від вибухової хвилі? Потрібними знаннями поділилися у МВС України.

Як врятуватися під час вибуху: поради, що збережуть життя

Попри те, що показують нам у бойовиках та інших фільмах про супергероїв — від вибухової хвилі неможливо втекти. Вона рухається набагато швидше ніж людина або транспорт.

Вибухи можуть бути непередбачуваними, тож вгадати і втекти не вийде. А тому потрібно знати, як урятуватися у випадку такої ситуації.

У зоні потенційного вибуху потрібно дотримуватися такої схеми порятунку:

  1. Лягти на землю обличчям униз, а ногами — до місця детонації.
  2. Голову прикрий руками, відкрий рот.
  3. За можливості знайди заглиблення у землі і сховайся там.

Потрібно лягти на землю з кількох важливих причин. Перше — ударна хвиля може пошкодити внутрішні органи та слух, надто барабанні перетинки.

Відкритий рот знижує ризик контузії і травм. Дихати потрібно короткими вдихами.

Також якщо ти перебуваєш у приміщенні або на вулиці, відійди якомога далі від скла. Бажано вибрати кімнату без вікон або перечекати вибухи під землею. Часто люди зазнають поранень не від самого вибуху, а скла, що розлітається і ріже шкіру.

Під час можливої атаки краще вийти з громадського транспорту, аби не опинитися у пастці, якщо двері не відкриватимуться, а також аби не поранити шкіру склом з вікон.

Спробуй знайти найближче укриття: метро, підвал, залізобетонна будівля, заглиблення у землі. Краще не перебувати поруч з високими чи старими спорудами, які можуть обвалитися. Також уникай сховку у панельних будинках.

Після першого вибуху можуть бути повторні, тож не піднімайся та не виходь доки не буде безпечно і тихо. Краще прикрити рот і ніс тканиною, аби не дихати пилом. Намагайся бути спокійним (-ою), аби тверезо оцінювати ситуацію і врятувати себе від небезпеки.

Раніше ми розповідали, як врятуватися під час атаки дронів на вулиці.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.