Від початку повномасштабної війни росіяни запустили по мирних містах України майже 30 тисяч Шахедів. Це без урахування тих дронів, що летять по наших захисниках в окопах. Також це тисячі КАБів і ракет. Кожна атака змушує нас дбати про власну безпеку та найрідніших.
Останні удари по Київщині, Дніпропетровщині, Черкащині показують: безпечними місцями є лише укриття, а не коридори у квартирах. Та вони є не всюди. Як у випадку російських атак врятуватися від вибухової хвилі? Потрібними знаннями поділилися у МВС України.
Як врятуватися під час вибуху: поради, що збережуть життя
Попри те, що показують нам у бойовиках та інших фільмах про супергероїв — від вибухової хвилі неможливо втекти. Вона рухається набагато швидше ніж людина або транспорт.
Вибухи можуть бути непередбачуваними, тож вгадати і втекти не вийде. А тому потрібно знати, як урятуватися у випадку такої ситуації.
У зоні потенційного вибуху потрібно дотримуватися такої схеми порятунку:
- Лягти на землю обличчям униз, а ногами — до місця детонації.
- Голову прикрий руками, відкрий рот.
- За можливості знайди заглиблення у землі і сховайся там.
Потрібно лягти на землю з кількох важливих причин. Перше — ударна хвиля може пошкодити внутрішні органи та слух, надто барабанні перетинки.
Відкритий рот знижує ризик контузії і травм. Дихати потрібно короткими вдихами.
Також якщо ти перебуваєш у приміщенні або на вулиці, відійди якомога далі від скла. Бажано вибрати кімнату без вікон або перечекати вибухи під землею. Часто люди зазнають поранень не від самого вибуху, а скла, що розлітається і ріже шкіру.
Під час можливої атаки краще вийти з громадського транспорту, аби не опинитися у пастці, якщо двері не відкриватимуться, а також аби не поранити шкіру склом з вікон.
Спробуй знайти найближче укриття: метро, підвал, залізобетонна будівля, заглиблення у землі. Краще не перебувати поруч з високими чи старими спорудами, які можуть обвалитися. Також уникай сховку у панельних будинках.
Після першого вибуху можуть бути повторні, тож не піднімайся та не виходь доки не буде безпечно і тихо. Краще прикрити рот і ніс тканиною, аби не дихати пилом. Намагайся бути спокійним (-ою), аби тверезо оцінювати ситуацію і врятувати себе від небезпеки.
Раніше ми розповідали, як врятуватися під час атаки дронів на вулиці.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.