Чи будеш ти отримувати пенсію, якщо живеш за кордоном? Відповідь Пенсійного фонду

Вероніка Кононенко редакторка сайту
пенсія за кордоном

Багато людей різного віку виїхали з України через повномасштабну війну, страху за власне життя та життя своїх рідних. 

Серед українців, які вимушено опинилися за кордоном є багато людей пенсійного віку. Тож чи платитимуть їм пенсію в разі переїзду за кордон? 

Пенсійний фонд України роз’яснив та дав поради, як можна отримати зароблену пенсію тим, хто тепер живе за кордоном. 

Як отримати пенсію за кордоном

Пенсію в Україні отримують у грошовому еквіваленті через відділення акціонерного товариства Укрпошта або через банк за фактичним місцем проживання в Україні. 

Такий порядок визначений у законодавстві України. Тож якщо пенсіонер виїхав за кордон, пенсія виплачуватиметься за передбаченими міжнародними договорами України.

Однак є значно простіший вихід з ситуації, який теж визначений законом Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. 

У разі переїзду за кордон на постійне проживання, пенсіонер може отримати виплату наперед, одразу за шість місяців. Для цього необхідно підготуватися завчасно. 

Треба знятися з обліку за місцем постійного проживання та написати відповідну заяву. А вже наступного місяця можна буде отримати пенсію одразу за півроку.

А якщо цього не зробити, я втрачу пенсію?

Якщо ти просто поїдеш, без пояснення причини на тривалий термін і не забиратимеш свою пенсію з відділення Укрпошти чи банку протягом шести місяців, або не зніматимеш виплати з карти протягом року, то пенсію можуть припинити виплачувати, а банківський рахунок заблокувати. 

В такому разі всі грошові пенсійні виплати можна повернути лише за три минулі роки.


Тим часом українцям в Польщі місцева влада продовжує надавати фінансову допомогу. Дізнайся, хто може отримати нову виплату в Польщі та який розмір допомоги.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.