4 вересня Верховна Рада України ухвалила закон, який обмежує використання пальмової олії в харчових продуктах.
Про це повідомила народна депутатка Олена Вінтоняк, яка є співавторкою відповідного законопроекту №5148. А 6 листопада президент України підписав цей законопроект, повідомив нардеп Ярослав Железняк.
Що передбачає закон та чим шкідлива пальмова олія — розповідаємо далі.
Пальмова олія в продуктах: заборона в Україні
Закон Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення якості харчових продуктів, що споживаються дітьми передбачає повну заборону використання гідрогенізованих рослинних жирів і олій та інших шкідливих трансжирів у дитячому харчуванні.
Згідно з документом, використання гідрогенізованих рослинних жирів і олій відповідно до європейських стандартів має бути не більше двох грамів на 100 грам загальної кількості всіх жирів у продукті.
Харчові продукти з рафінованими оліями рослинного походження повинні мати відповідне маркування.
За словами Олени Вінтоняк, деякі компанії, заробляючи на солодощах мільярди, використовують небезпечні трансжири, що спричиняють онкологію і серцево-судинні хвороби.
Лікарі категорично не радять споживати продукти, що мають у своєму складі гідрогенізовану пальмову олію дітям і дорослим. Вона вже давно заборонена у багатьох країнах, — додала депутатка.
Пальмова олія: шкода для здоров’я
У пояснювальній записці до законопроекту зазначили, що Всесвітня організація охорони здоров’я представила проект REPLACE, покликаний виключити трансжирні кислоти промислового виробництва зі складу харчової продукції в усьому світі.
За висновками експертів ВООЗ, вживання пальмової олії призводить до ожиріння і розвитку хронічних захворювань в глобальному масштабі, а її виробництво завдає шкоди природі.
Споживання трансжирів на постійній основі знижує рівень корисного холестерину високої щільності у крові, водночас збільшуючи рівень холестерину низької щільності, який осідає на стінках артерій. Надалі це може призвести до інфаркту.
Пальмова олія викликає серцеві хвороби, діабет, розлад імунної системи.
А через те, що вони не дають ферментній системі перетравлювати хімічні онкогени й ліки, вживання продуктів з цією олією може викликати рак.
Пальмову олію активно використовують у виробництві дитячого харчування. За даними різних досліджень, 25% всіх жирів грудного молока складає пальмітинова кислота, джерелом якої і є пальмова олія.
Однак пальмітинова кислота із пальмової олії засвоюється набагато гірше, а в дітей може розвинутись дефіцит кальцію та проблеми з травленням.
Олію видобувають із плодів рослини Elaeis guineensis, відомої як олійна пальма. Речовину використовують у виробництві напівфабрикатів, кондитерських виробів, випічки та маргарину.
А що ще впливає на рівень холестерину ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.