Харчування у дитячому віці закладає правильні харчові звички та здоровʼя. Тож збалансоване харчування — це те, про що треба дбати змалку.
Саме тому у Києві презентували Стратегію реформи шкільного харчування, на меті якої — додати різноманіття та користі стравам, які діти вживають у школі, та зробити їх апетитними для дитячих очей та шлунка.
Про такі зміни повідомляє Міністерство освіти і науки України. В Офісі президента також додають, що одне із завдань реформ — розроблення та затвердження окремих стратегій для кожного регіону.
Міністр освіти і науки Оксен Лісовий каже: питання реформи шкільного харчування не можна відкладати на часи, коли закінчиться війна чи інші негаразди.
— Діти мають отримувати в закладах освіти поживний здоровий обід “тут і зараз”. Це питання, яке не можна відкласти до завершення війни. Ми повинні зробити все можливе, щоби підсилити громади та забезпечити безоплатним харчуванням кожну дитину першого-четвертого класів і кожну дитину пільгових категорій.
Водночас загальна потреба на гаряче харчування для них становить 13,87 млрд грн. У цій ситуації допомога партнерів критично важлива, — зазначив Оксен Лісовий.
Другою стратегічною ціллю реформи є модернізація кухонь та їдалень в закладах освіти. В Україні вже розроблені, затверджені та впроваджуються в життя три технологічні моделі організації харчування в школах та садочках.
Однак ця ціль є дуже дорогою, адже побудова чи відновлення харчоблоків є витратною складовою процесу.
Міносвіти пропонують ще кілька кроків для реформи харчування у школах.
- Підвищення кваліфікації кухарів.
- Формування збірників рецептур для шкільних страв.
- Зміна шкідливих звичок на здорові, аби уникнути розвитку діабету, серцево-судинних хвороб та онкології у майбутньому.
Раніше ми розповідали тобі, які продукти заборонені у шкільному меню та чому.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.