Українці активно їдуть у відпустки, попри війну. Найпопулярніші напрямки — Карпати, Закарпаття, Львівщина та узбережжя Одещини.
Їдуть відпочивальники з України й до Туреччини, Єгипту, Болгарії, Польщі та Чорногорії. Хоч відпочинок подорожчав в середньому на 15-20%, люди не відмовляють бодай у короткому перепочинку.
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко розповів в ефірі телемарафону, яка ситуація нині на кордоні з Україною та скільки людей поїхали в інші країни.
Наскільки активно українці виїжджають за кордон у відпустки
За словами речника ДПСУ, пасажиропотік нині дуже високий, особливо у порівнянні з весняними місяцями. На окремих напрямках зростання відбулося на рівні 40%.
— В будні дні зараз пасажиропотік коливається на рівні десь 125-130 тисяч перетинів кордону громадянами в обох напрямках, як на в’їзд, так і на виїзд сукупно. Весною ці показники були на рівні 80-85 тисяч перетинів. У вихідні дні, в суботу та неділю, пасажиропотік зростає вище, — заявив Андрій Демченко.
До прикладу, в минулу суботу (19 липня — ред.) кількість українців, яка перетнула кордон, була на рівні 142 тисяч. А у неділю це вже майже 149 тисяч перетинів кордону громадянами на виїзд та на в’їзд в Україну.
85% від загального пасажиропотоку становлять громадяни України. 50% від цієї кількості припадає на кордон з Польщею. Решта 50% пропорційно розділяється на інші кордони.
З перших днів червня пасажиропотік почав зростати й більше характеризувався виїздом з України. У порівнянні з травнем пасажиропотік став більшим на 23%. В липні пасажиропотік також продовжував зростати. Але зараз громадяни не лише виїжджають з України, а й повертаються із закордону.
— І варто очікувати, що серпень характеризуватиметься більшим поверненням громадян України з-за кордону додому, особливо перед новим навчальним роком. Така ж тенденція була і минулого року.
Але якщо говорити про зростання пасажиропотоку, то нині він більший приблизно на 5%, ніж це фіксувалося у 2024, додав Андрій Демченко.
Не хочеш стояти в черзі на кордоні? Вікна розповідали, який пункт пропуску краще вибрати.
Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!