Без паніки! Що придбати на випадок тривалих відключень світла восени та взимку

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Як підготуватися до відключення світла

Українці пристосовуються до літніх годин без світла. Підготовка йде активно, адже хтось купує зарядні станції, хтось — облаштовує багатоквартирні будинки сонячними системами. А хтось — сподівається на краще та не купує нічого.

А що буде восени? У випадку, якщо світла й тепла не буде постійно, варто знати, що може знадобитися. Детально про те, як підготуватися до осінніх блекаутів без колосальних витрат, розповіло видання Фокус.

Як підготуватися до відключення світла восени та взимку

Російські окупанти пошкодили значну частину української енергосистеми. Попри всі прогнози, до осені 2024 полагодити усе не вдасться. Тож, ймовірно, відключень не уникнути.

Ситуація зі світлом має покращитися вже у серпні, адже відремонтують кілька блоків на електростанціях. А ще ми розповідали про початок роботи гарячої лінії Струм з питань енергетики.

Усе це не зменшує ризиків нових російських ударів по енергетиці. Прогнозована тривалість осінньо-зимових відключень за найгіршим сценарієм — 20 годин на добу. Тобто зі світлом — лише 4 години на день. До осінніх та зимових відключень варто готуватися саме зараз.

Список, що варто купити на випадок тривалих блекаутів:

  • джерело безперебійного живлення для холодильника (від 5400 грн) — врятує холодильник від різких перепадів напруги, забезпечить безперебійну роботу та свіжість продуктів. Звернути увагу слід на потужність безперебійника та ємність акумулятора;
  • павербанк місткістю 20-30 тис. mAh (від 850 грн) — підійде для заряджання телефонів та ноутбуків у випадках тривалих відключень. Краще мати кілька таких;
  • великі ліхтарі з потужними акумуляторами (від 800 грн) — для освітлення кімнат;
  • портативна газова плита (від 749 грн) — ретельно прорахуй тип газу, потужність та дізнайся про правила використання;
  • біокомин на етанолі (від 10 тис. грн) — у випадку критично низької температури у приміщенні дасть можливість опалювати одну кімнату.

Також з простішого на осінь і зиму потрібно купити світлодіодні лампи та лампи з акумуляторами (на батарейках), кілька комплектів батарейок, термоси та термочашки, сумку-холодильник та холодоагенти до неї.

Не забудь про радіоприймач, кабелі на різні типи пристроїв. Можна докупити їжу швидкого приготування, чайник на акумуляторі, термобілизну.

Завжди май запас питної та технічної води. А щоб зберегти техніку від раптових стрибків напруги, вимикай її з розеток після використання та на ніч.

А також перевір своє житло. Щоб воно було енергоефективним, слід замінити тріснуті чи вибиті шибки, залити щілини силіконовим герметиком, а у віконні рами вкласти поролонові смужки. За можливості утепли стіни та перевір проводку.

Раніше ми розповідали, що робити, якщо світло вимикають не за графіком.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе Новини