Щороку учні 11 класів перебувають не лише в очікуванні довгожданого випускного вечора, але й активно готуються до вступних іспитів. Раніше це було зовнішнє незалежне оцінювання, а з початком повномасштабної війни запровадили Національний мультипредметний тест.
Основними змінами у цих тестуваннях є те, що тепер випускники складають всі предмети в один день за комп’ютером та мають меншу кількість питань. І от після отримання результатів у великої кількості абітурієнтів може виникнути питання: скільки дійсне НМТ. Тож розберімося у цьому питанні разом.
Скільки років дійсні результати НМТ
НМТ — це відносно новий спосіб перевірки знань школярів. Його вперше провели у 2022 році. Тоді діти могли вступати за результатами ЗНО 2019-2021 років та НМТ 2022 року.
У 2023 році абітурієнти подавали документи до ВНЗ за сертифікатами ЗНО 2020 та 2021 років, а також НМТ 2022 та 2023 років.
Щодо того, скільки дійсне НМТ та чи будуть дійсними результати НМТ попередніх років у 2025 році, поки що невідомо. Проте зазначимо, що раніше абітурієнти могли подавати документи до університетів із сертифікатами зовнішнього незалежного оцінювання протягом трьох років з моменту складання іспиту.
Тобто якщо учень складав ЗНО, приміром, у 2019 році, то до університету сертифікати можна було подавати до 2022 року включно.
Незабаром у Міністерстві освіти і науки України мають оприлюднити інформацію щодо того, чи діятимуть сертифікати НМТ попередніх років у вступній кампанії у 2025 році.
Та важливо не зволікати та почати готуватися до іспиту завчасно, аби отримати гарний результат. А детальніше про нововведення, які очікуватимуть випускників шкіл на НМТ-2025 та які обов’язкові предмети потрібно складати, ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.