Репетитори допомагають надолужити пропущене та підтягнути рівень знань. Вони можуть дати значно більше, ніж шкільна програма, адже працюють індивідуально та орієнтуються на конкретні потреби й запити учнів.
Вони можуть підготувати до вступних іспитів, олімпіад, міжнародних тестів, переїзду за кордон чи роботи з іноземцями тощо.
Проте, як обрати репетитора(-ку), який допоможе вирішити всі запити й ідеально підійде конкретно тобі? Як обрати хорошого репетитора(-ку) й скільки це коштує, ми розповіли далі.
Існує чимало людей, які займаються репетиторством, проте далеко не всі підійдуть під потреби кожного. Тому для початку треба визначитися не лише із предметом, у якому ти хочеш рости, а із запитом, який має вирішити репетитор.
Підготувати дитину до школи, допомогти надолужити пропущене, допомогти батькам краще зрозуміти предмет, який треба пояснити дитині, підготувати до вступу чи TOEFL/IELTS, підтягнути знання для підвищення на роботі чи бізнесу тощо.
Слід виписати, яких цілей ти прагнеш досягти з репетитором(-кою). Це знадобиться, щоб зрозуміти, чи зможе той чи інший викладач(-ка) допомогти, чи достатньо в нього (неї) кваліфікації, досвіду й знань для твого запиту.
Кожен репетитор(-ка) чи організація, де він (вона) працює, має певний стиль ведення заняття. Дехто робить це в ігровій формі, а хтось полюбляє перевірену формулу стриманості.
Загалом існують такі типи вчителів:
Своїх учнів вони намагаються підтягнути до бездоганності, тож треба бути готовим до прискіпливості. Такий тип допоможе глибше пізнати предмет й отримати дійсно відбірні знання.
Наступне, з чим треба визначитися, — яка форма занять та формат навчання зручніші для тебе. Спершу розберімося з онлайн- й офлайн-форматами. У кожного є свої переваги та недоліки, тому вибір лише за тобою.
Однак є й недолік — багатьом не вистачає фізичної взаємодії з викладачем(-кою), що може гальмувати процес навчання.
З недоліків — є лише час, який треба додатково витратити на дорогу. Добре, якщо це поруч, та у великих містах це може стати проблемою.
А тепер перейдімо до формату навчання. Можна займатися індивідуально, а можна брати групові заняття.
Ще одним критерієм, на який слід звернути увагу — ціна, яку ти готовий(-а) платити за заняття. Вона може змінюватись в залежності від предмета, формату та форми, а також кількості занять.
Та частіше вона залежить саме від вчителя(-ки), якого (яку) ти обереш.
Коли ти вже точно визначився(-лась), що тобі підходить та кого ти шукаєш, залишається лише увімкнути свій пошуковий радар та розпочати. Знайти репетитора(-ку) можна:
Звертай увагу на відгуки, рівень знань у галузі, методику й стаж викладання та навчальні матеріали. Так ти можеш знайти людину, яка допоможе досягти нових вершин у знаннях.
Оскільки 1 вересня вже близько, час налаштуватися на хвилю навчання. Читай поради, як налаштувати дитину на шкільний період.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.