Нав’язливі думки і страх за дитину: як впоратися з післяпологовою тривогою

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Післяпологова тривога

Тривога — явище, яке змушує нас обдумувати чималу кількість речей. Інколи вона може врятувати і запобігти певним негативним речам у житті. Однак деякі види тривоги є деструктивними та зайвими.

Якщо після пологів у тебе з’явилися надмірні хвилювання за малюка — це у межах норми, але є способи, як її позбутися.

Як подолати хвилювання за новонароджену дитину

Видання The Washington Post розповіло, як мами можуть подолати тривогу за свою новонароджену дитину. У випадках, коли тривога настільки сильна, що впливає на повсякденне життя, на неї варто звернути увагу.

У медсестри Лорен після пологів з’явилися повторювані кошмари, їй здавалося, що з дитиною відбуваються страшні речі. Жінка постійно перевіряла дихання малюка, не відходила від нього. Явище післяпологової депресії більш відоме, однак про післяпологову тривогу говорять не так часто.

За дослідженням одна з п’яти жінок мала таку тривогу. Вона може з’являтися під час вагітності і продовжуватися вже після народження малюка. Часто виникає відчуття “Я — погана мама”, сором, та інші. Однак це не є депресією.

Ознаками післяпологової тривоги є:

  • нервозність;
  • страх дати дитину потримати на руки рідним;
  • постійне відчуття боротьби чи втечі;
  • неможливість розслабитися;
  • нав’язливі думки чи малоймовірні сценарії у голові.

Посилювати тривогу можуть попередні невдалі вагітності, також впливають відсутність підтримки рідних та друзів, страхи не забезпечити дитину на належному рівні тощо.

Від післяпологової тривоги є ефективне лікування. За дослідженнями, кращим вибором є КПТ — когнітивно-поведінкова терапія. Також допомогти можуть терапія усвідомленості, спорт, йога та підтримка доули. А ще мами з високим рівнем тривоги можуть долучитися до груп підтримки.

Від тривоги можуть виписати ліки. Для цього слід звернутися до спеціаліста. Найшвидше подолати післяпологову тривогу можна у поєднанні медикаментозного та психологічного способів.

Раніше ми розповідали про післяпологову депресію у чоловіків.

Більше відео? Ексклюзиви, інтерв’ю, смішні шортси і не лише – зазирай на Youtube Вікон. З нами затишно!

Категорії: Для тебе