Не соромитися говорити про проблеми: чому чоловікам важливо відвідувати психолога

Богдана Макалюк журналістка сайту
Чому чоловікам треба відвідувати психолога: поради експерта

На жаль, у нашому суспільстві зберігаються стереотипи щодо поведінки чоловіків. Нібито вони не мають права на слабкість, сльоза та вияв емоцій. Таке стереотипне мислення може призвести до ментальних проблем у чоловіків, адже вони замикатимуться у собі не проговорюватимуть проблеми.

Проблеми на роботі, проблеми вдома, переживання додаткової відповідальності через війну в країні, страх і тривожність, відчуття провини — все це чоловіки часто проживають у собі, і про їхній пригнічений стан ніхто не знає. 

Але спеціалісти нагадують про важливість психологічного здоров’я й особливу увагу приділяють чоловікам, які зазвичай не піклуються про ментальний стан самостійно. Психолог Дмитро Медведєв, розповів, що та як може впливати на психологічний стан чоловіків.

Чому чоловікам важливо говорити про проблеми

Дмитро пояснює, що розмова має бути як визнання проблеми, усвідомлення та пошук виходів. Це як запит на допомогу та прояснення. Розмова — нормалізація стану.

Психолог додає, що мовчання як уникнення проблеми, може призвести до проблем.

— Замовчування проблеми — це як бомба сповільненої дії. Спочатку ми можемо говорити про тривогу, дратівливість, якісь мінімальні деструктивні стани, які заважають.

Якщо проблему замовчувати з часом, це може призвести до панічних атак, сплесків агресії та, на жаль, до насилля у родині, — пояснює експерт.

Найчастіше чоловіки звертаються до спеціалістів із питаннями у сфері стосунків, а ще з хвилюваннями щодо виховання дітей та з емоційним виснаженням.Та ці проблеми переживає значно більша кількість чоловіків, ніж насправді звертається за допомогою. Але наслідки самостійного переживання труднощів  можуть бути невтішними, кажуть спеціалісти.  

— Один із болючих наслідків — емоційні зриви. Спочатку чоловік може відчувати сильне емоційне напруження.

Потім це може призводити до апатії, починається депресивний стан, який може перерости в депресію.

Якщо займатися психічним здоров’ям, ми отримуємо ширший емоційний досвід, — зазначає Медведєв.

Хоч чоловіки здебільшого звикли мовчки нести свій тягар і справлятися із внутрішніми переживаннями самостійно, варто звертатися по допомогу спеціалістів.

В Україні працює проект ТатоHub — це безпечне місце для чоловіків. Спеціалісти можуть допомогти розв’язати проблеми з власним кризовим станом, зі спілкуванням та вихованням дітей та партнерськими стосунками з дружиною.

— У ТатоHub чоловіки можуть отримати індивідуальну консультацію або відвідувати групові заходи. Є ТатоШколи — чоловічі клуби з освітнім компонентом та терапевтичним, — розповів психолог.

Але ми маємо пам’ятати, що дбати треба не лише про психологічне здоров’я. Раніше ми розповідали, що треба знати про чоловічий медогляд та коли проходити.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.