Наші опоненти роблять все, щоб дестабілізувати мир у всьому світі, заявляючи, що лише війною можна досягти рівноваги. На противагу українці намагаються привести все якомога швидше до ладу, як на фізичному рівні, так і на психологічному.
Тому Олена Зеленська оголосила про запуск Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.
Після того, що українці пережили в окупації, на фронті, у бомбосховищах, під обстрілами, на чужині, вони потребують реабілітації, так само, як поранені фізично.
Перша леді України зазначила, що перед всією країною постало ще одне з непростих завдань — битва за психічне здоров’я наших людей.
До створення загальнонаціональної ініціативи щодо зміцнення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки долучились як офіс першої леді, представники уряду, так і міжнародні партнери.
Разом з експертами Всесвітньої організації охорони здоров’я, на основі їх досвіду, буде створено унікальну програму психологічної допомоги. Планується формування служби психологічної допомоги для підтримки тих, хто пережив війну.
Так, війна — це трагедія. Але ми маємо знайти можливість творити добро навіть серед жахіть війни.
Як зазначає Олена Зеленська, це амбітне завдання — перетворити стрес і біль на силу й наснагу, що і робить вся Україна протягом цих трьох місяців.
Перша леді нагадала, що ВООЗ покликана захищати найважливіші права людини — на життя та здоров’я, які зараз порушуються через збройний напад Росії на Україну.
Ніхто з українців — ані дорослий, ані дитина — не може бути певним, що прокинеться завтра.
І попри те, що всі фізичні руйнування вдасться безсумнівно відбудувати, психологічні наслідки залишаться, можливо, на десятиліття. Тому Олена Зеленська сподівається, що програма допоможе українцям швидше повернутись до мирного життя, а вся Україна покаже приклад всьому світу.
Іноді буває тяжко розібратись навіть у власних емоціях. Читай, як визначити та зрозуміти свої почуття.