Робота — це не лише про заробіток, адже справа має приносити задоволення. Та всі ми рано чи пізно втомлюємося від рутинного робочого тижня, який триває пʼять днів.
Хтось обирає вільний графік, а для когось — окрім пʼятиденного робочого тижня, варіантів більше немає. Однак в деяких країнах все частіше починають задумуватися над чотириденним робочим тижнем.
У Валенсії закінчився такий експеримент. Що виявили дослідники та як це вплинуло на працездатність людей — розповідаємо далі.
Чотириденний робочий тиждень: результати експерименту
Навесні цього року у Валенсії проводили експеримент, де працівники працювали чотири дні, а три дні мали відпочинок.
Один додатковий вихідний виділили коштом державних свят. До проекту, що ініціювала попередня міська влада, долучилися 360 працівників: вони мали три вихідних з суботи до понеділка включно.
За результатами експерименту, сім із десяти учасників відзначили користь такого робочого графіку. Люди поділилися, що вони змогли налагодити баланс між роботою та особистим життям, а їхнє культурне життя стало різноманітнішим.
Також працівники помітили покращення свого здоровʼя: знизився рівень стресу, покращився настрій та посилилося відчуття власного задоволення у порівнянні з тими, хто працював пʼять днів на тиждень.
Учасники у вільний час стали більше займатися спортом, відвідувати парки, культурні заходи.
Разом з тим, покращилася і якість повітря, адже зменшилася інтенсивність руху на дорогах.
Мінуси чотириденного робочого тижня
Однак, експеримент підсвітив і негативні моменти: наприклад, дехто з учасників став більше палити та випивати у вільний час.
Також результати показали падіння рівня заробітку у крамницях на 20%, а ось медичні установи мали більше навантаження.
Нині ідею чотириденного робочого тижня втілила Бельгія. Якою є світова практика роботи чотирьох днів з семи, переваги та недоліки — ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.