У сучасному світі не обов’язково мати стартовий капітал та знайомства, аби в одну мить стати популярним і впізнаваним. Нині існує безліч платформ, на яких молоді виконавці, митці та оратори можуть розвивати власне ремесло та отримувати за таку діяльність кошти. Серед найбільших таких платформ — YouTube.
Не існує інструкції до того, як стати популярним. Але є кілька правил, дотримання яких точно дасть свої плоди у майбутньому. Співзасновники каналу на YouTube Євген Синельников та Сергій Мус Гулейков дали кілька порад для новачків у темі блогінгу.
У матеріалі ми розглянемо поради для блогерів-початківців — тож читай далі.
Поради для блогерів-початківців: що варто робити
Перша за все експерти радять зосередитися на тій тематиці, яка є цікавою для тебе. Найкраще — якщо у цій темі в тебе є фундаментальні знання.
Варто робити лише те, що у тебе самого викликає інтерес. Особливо те, в чому ти розбираєшся та плануєш поглиблюватися у темі, розвиватися у цьому напрямі. Бо у протилежному випадку зробити якісно не вийде, — переконаний Синельников.
Також він радить починати кожен випуск з найцікавішого, аби привернути увагу з самого початку.
— Перша хвилина відео — вирішальна. Якщо на цьому проміжку не зачепити глядача, він піде далі шукати контент.
Поради для початківців на YouTube від Євгена Синельникова
- Не боятися помилок. Не помиляється лише той, хто нічого не робить. Але не забувати робити висновки, вносити корективи та зміни, щоб більше їх не повторювати.
- Обов’язково прислуховуватися до коментарів. Цікаво має бути глядачу, а не тобі, але, у той самий час, вір у свою позицію. Не варто змінюватись одразу через першого хейтера.
- Не дотримуйся порад на всі 100%. Роби так, як вважаєш за потрібне, якщо ти відчуваєш, що план і задум унікальний. Ти завжди можеш прислуховуватися, але остаточне рішення має бути за тобою.
Поради для блогерів-початківців від Сергія Мус Гулейкова
- Готуйся до марафону та не сподівайся на швидкий успіх, а розумій, що треба орієнтовно від трьох до шести місяців хоча б для того, щоб розуміти, чи на правильному ти шляху, провести якусь роботу над помилками тощо.
- Починай одразу, як з’явилася ідея. Якщо у тебе є задум і бажання, не зволікай, починай зараз.
- Має бути “надивленість”. Шукай ідеї в інших для натхнення, вчись, проходь курси, слухай лекції ат знайомся із людьми цієї галузі.
- Треба експериментувати. Пробуй та давай волю творчості.
Найбільшу увагу треба приділяти звуку. Адже порівняно неякісну картинку люди тобі вибачать, а поганий звук — ніколи, — наголошує експерт.
Всю необхідну інформацію з технічної роботи ти можеш знайти в інтернеті та у старших колег у YouTube. До речі, зараз з’явилося дуже багато українськомовного контенту на платформі — де шукати необхідну інформацію та список українських каналів на YouTube, ми писали в нашому іншому інтерв’ю.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.