На Закарпатті роботи стало більше. Війна вплинула на ринок праці.
Сюди із зони бойових дій переміщено понад 420 підприємств. Економіка регіону від цього лише виграє.
Та з’явилася інша проблема – тут бракує працівників.
Завдяки ревокації бізнесів і виробництв в області створили 8 тисяч нових робочих місць.
Разом з підприємствами сюди переїхало майже 5 тисяч працівників. Ще майже три тисячі посад залишаються вакантними.
Перепрофілювати – це не довгий час. Якщо людина спеціаліст, то у наш час 30-45 днів – і людина буде вміти то робити. Головне, щоб хотіла, – розповідає директор Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич.
Найбільше бракує представників робітничих професій. Вже півтисячі безробітних – місцевих і переселенців, перекваліфікувалися, щоб працевлаштуватися.

Хто потрібен і скільки платять
Найпопулярніша за кількістю вакансій – робота швачки. Далі — деревообробники й в’язальники джгутів. Є вакансії водіїв – вантажівок, навантажувачів, кранів тощо. Є необхідність у касирах, кухарях, офіціантах.
На Закарпатті пропонують середню зарплату – 16 300 грн. Кожна десята вакансія – з мінімальною, у два з половиною рази меншою платнею – від 6,5 до 6,7 тис. грн. Найменше пропонують продавцям, прибиральницям та помічникам вихователя.
11-12 тис. грн можуть отримати охоронці, менеджери зі збуту та кулінари. 15 тис. грн – пакувальники, механіки та масажисти.
На зарплату у 20 тис. грн можуть розраховувати мулярі та бетонярі, а також пресувальники виробів із пластмаси, машиністи крана та електрозварника.
Найбільшу заробітну плату у 30 тис. грн на Закарпатті пропонують інженеру-будівельнику.
Є вакантні посади інженерів, менеджерів. Шукають підприємства кваліфікованих фахівців із ремонту станків. З’явилися вакансії вчителів, їх до повномасштабної війни у нас не було. Є вакансії лікарів і медичних сестер. І навіть працівників поліції, – зазначає Фущич.
Ті, хто шукає роботу без досвіду, можуть знайти також непогану зарплату. Понад пів тисячі безробітних, що звернулися до центру зайнятості, пройшли навчання, стажування і вже працюють.
Сезонний підробіток в Україні може стати гарним варіантом як для підлітків, так і для тих, хто втратив роботу під час повномасштабної війни. Читай, де можна влаштуватись.