Уряд Польщі ухвалив проект змін до закону про підтримку українських біженців. Відтак громадяни України, які проживають у місцях колективного розміщення, вже з першого березня 2023 року повинні будуть частково покривати витрати на своє утримання.
Тепер законопроект направлять до Сейму. Про це повідомляють видання PAP та Polskie Radio. Читай, кого стосуватимуться зміни та з чим вони пов’язані.
Зміни в законі Польщі
Міністерство внутрішніх справ Польщі розробило поправку до закону, згідно з якою:
- З першого березня 2023 року українські переселенці, які перебувають у Польщі понад 120 днів, будуть зобов’язані покривати 50% витрат на проживання, але не більше ніж 40 злотих на людину за добу.
- З першого травня 2023 року українці, які перебувають у Польщі понад 180 днів, повинні будуть покривати 75% витрат, але не більш як 60 злотих на людину за добу.
Винятками будуть:
- особи з інвалідністю;
- діти;
- вагітні жінки;
- люди з дітьми до одного року;
- пенсіонери;
- особи, які піклуються про трьох дітей та більше;
- люди, які не мають можливості покривати ці витрати.
Також, щоб залишатись у місцях колективного розміщення понад 120 днів перебування в Польщі, переселенці повинні будуть отримати номер PESEL — ідентифікаційний номер з особистою інформацією.
У разі виїзду за межі Польщі соцвиплати для українських біженців заморожуватимуться. А якщо переселенець(-ка) виїде на понад 30 днів, то автоматично втратить PESEL, право на проживання в Польщі та пільги.
Так країна готується до можливої другої хвилі біженців у зв’язку з енергетичною ситуацією в Україні. Про це заявив прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.
Уже сьогодні в Україні кільканадцять мільйонів людей не мають доступу до електроенергії, води, елементарних санітарно-побутових умов.
Тож ми готуємося до такої хвилі біженців і хочемо, аби система була відповідно приготована, щоби польські платники податків якнайменше мали платити за цю можливу чергову хвилю біженців, — зазначив він.
Однак отримати фінансову підтримку можна не лише від польського уряду. Грошова допомога українцям в Польщі від німецького фонду забезпечує різні категорії населення. Читай деталі.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.