БпЛА Гербера: характеристики російського дрона та з чого його виготовляють

Даніела Долотова випускова редакторка сайту
БпЛА Гербера: характеристики російського дрона та з чого його виготовляють

Безпілотні літальні апарати за майже три роки повномасштабної війни стали чи не найбільш поширеним засобом, що застосовують як українські військові, так і російські окупанти.

При цьому якщо оборонці модернізують дрони задля збереження життя, то загарбники вдосконалюють свої технології, щоб вбити якомога більше наших людей. Для цього в арсеналі РФ з’явився і БпЛА Гербера. Детально розповімо про них у матеріалі.

БпЛА Гербера — характеристики

У Головному управлінні розвідки перевірили, з чого складається російський дрон Гербера. Компонентну базу опублікували на порталі War&Sanctions.

Дрони Гербера збирають на заводі у місті Єлабуґа. Вони зроблені з фанери, пінопласту та іноземної електроніки. За дослідженням складників дрона виявлено, що їх виготовляють за китайським прототипом. Деталі завозяться з Китаю.

Розробляє БпЛА китайська компанія Skywalker Technology Co. Ltd. Вони поставляють фюзеляжі у РФ за посередництва третіх компаній. Також у дроні були виявлені компоненти таких компаній: Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР).

Подібний дрон може бути ударним і працювати як камікадзе, а також проводити радіоелектронну розвідку — розшукувати ППО, фіксувати влучання.

Такі дрони використовуються для перевантаження української ППО, адже імітують Shahed та Герань-2.

Росіяни почали оснащувати Гербери китайськими камерами та модемами. Це полегшує наведення та ведення розвідки. Двигун у такого дрона належить підсанкційній компанії Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd.

У ГУР опублікували фото російського безпілотника Гербера:

За словами аналітиків Defense Express, корпус БпЛА Гербера виготовлений з пінопласту, а внутрішній апаратний відсік — із фанери. У довжину розмір апарату становить приблизно 2 м. А розмах крил дрона — 2,5 метри. Гербера менша, ніж, наприклад, дрон Герань, тобто апарат типу Shahed, але російського виробництва.

Попри свою бюджетність Гербера може бути добре помітною для систем ППО.

Якщо ж говорити про ціну, вона очікувано буде нижчою, ніж на Герань. Так, Shahed для росіян у разі придбання партії в понад шість тисяч дронів буде коштувати $193 тис. за штуку.

Речник ГУР Андрій Черняк у коментарі Reuters говорить, що ціна на новий вид БпЛА може становити близько $10 тис. за одиницю.

Та повномасштабне вторгнення змусило вітчизняних розробників теж у пришвидшеному темпі виготовляти українські продукти військового призначення. Читай, що відомо про українські ударні дрони Heavy Shot.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.