Хімічна зброя проти України: росіяни активно використовують люїзит на Бахмутському напрямку

Діана Просяник редакторка сайту
люїзит

Росіяни активно використовують хімічну зброю проти української армії. Таку заяву зробив речник Сил оборони Таврійського напрямку Олексій Дмитрашківський.

У повідомленні зазначається, що, попередньо, Росія використовує хімічний елемент за назвою люїзит.

Росіяни використовують хімічну зброю: що відомо

Олексій Дмитрашківський заявив, що нині на Бахмутському напрямку складна ситуація, оскільки окупанти дедалі частіше використовують хімічну зброю.

За словами речника, під час артилерійських обстрілів використовується елемент, що попередньо називається люїзит. Також додав, що від цього хімічного елементу уже є постраждалі.

Дмитрашківський додав, що основними симптомами отруєння люїзитом є:

  • нудота;
  • блювання;
  • втрата свідомості.

Що таке люїзит

Хімічно, люїзит являє собою похідну тривалентного миш’яку — речовини, що відома своєю високою токсичністю.

Внаслідок ратифікації Конвенції про хімічну зброю у 1993 році використання люїзиту як хімічної зброї було проголошено неприпустимим. Його внесли до списку 1, який відповідає за контроль виробництва та обігу потенційно небезпечних матеріалів.

Симптоми ураження з’являються вже через 3-5 хв після контакту люїзиту зі шкірою або потрапляння в організм.

Ступінь ураження залежить від дози та тривалості перебування в атмосфері, що забруднена цією речовиною. При вдиханні парів чи аерозолю першими постраждають верхні дихальні шляхи.

При легкому отруєнні люїзитом пошкодження може зникнути через кілька днів. А от серйозне отруєння супроводжується такими симптомами як нудота, блювота, біль у голові, втрата голосу та загальна слабкість. Крім того, спазми в грудях та задишка є ознаками серйозного отруєння.

Щодо органів зору — вони є дуже вразливими до люїзиту, а потрапляння отруйних крапель в очі може призвести до втрати зору вже через 7-10 днів.

Раніше ми розповідали про ще одну небезпечну хімічну зброю — зарин. Читай, що це за хімічна зброя та як захиститися і надати першу допомогу. 

До речі, у Вікна-новини є свій Telegram. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!