Виховання дітей є дійсно складним процесом, у якому не розібратися без відповідної літератури, знань та умінь. Багато батьків виховує власну малечу за принципом свого дитинства, однак часто від них можна почути розмови про страхи розпестити дитину, аби вона “не вилізла на шию” та знала всьому ціну.
Та чи насправді розпестити дитину можна шляхом обдаровування її дорогими подарунками? Експерти розповіли виданню Huffpost, що це не зовсім так.
Як не розбалувати дитину та яких помилок часто припускаються батьки, переповідаємо найцікавіше далі у матеріалі.
Як не розпестити дитину
Експерти зазначають: діти завжди поводяться так, як їх навчають. Та якщо говорити про розпещених дітей — то це ті, що не відчувають емпатії до інших, або мають привілеї та сприймають їх як належне.
Психотерапевт із Нью-Йорка Метт Лундквіст пояснив, що аби цього не сталося, батькам треба уникати деяких звичок, що по-справжньому формують дитину в особистість.
- Не проси вибачення від імені дитини, залиш цю відповідальність на ній. Так, діти маленького віку можуть перевтомитися через пропущений сон чи інші причини, однак з дорослішанням діти мають самостійно перепрошувати та пояснювати свої вчинки. Примус не спонукає до щирих вибачень, тож краще говори з дитиною сам на сам про це, запитуй та підтримуй.
- Не порушуй обмежень та обіцянок. Так, інколи поступитися власними інтересами набагато простіше, аніж витримати істерику дитини. Однак ти лише виграєш битву, і не впораєшся з війною попереду. Діти перевіряють межі батьків, тож лише послідовне дотримання своїх обіцянок та заборон може допомогти дитині та батькам контролювати ситуацію.
- Не захищай дитину від наслідків її дій, якщо це не загрожує її життю. Як і в першому випадку, дитина повинна самостійно зрозуміти причини та впоратися з наслідками своїх дій.
- Не поспішай купувати нову річ на заміну загубленій чи зламаній. Треба дати час, аби дитина пережила всі емоції, а також усвідомила, що не завжди її бажання буде змога задовольняти якнайшвидше.
- Не порушуй дисципліни. Якщо тато з мамою, або батьки з дідусями та бабусями не дотримуються однієї лінії виховання, дитина заплутається і буде обирати в авторитети того, хто ставиться до неї більш невибагливо.
Дуже часто неповага до батьків стає великою проблемою у сімʼї. Що робити, якщо після вихідних у бабусі дитина не слухається батьків, ми розповідали в іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.