Батарея, як електрична, так і чугунна, потребує догляду та якісного очищення ззовні та всередині. Адже так вона краще працюватиме, а пил, який збирався там роками, не отруюватиме повітря.
Напевно, до кожного приходили думки, що час вичистити батарею настав. Та як це зробити, щоб не обпектися та не витратити цілий день і річний запас фантазії?
Ми підготували для тебе просту покрокову інструкцію, як вичистити батарею від пилу та бруду не тільки ззовні, а й всередині, щоб прибрати весь бруд із найглибших закутків без зайвих зусиль.
Для чого чистити батареї
Маленькі пилинки, на перший погляд, нічим не можуть зашкодити. Насправді це не так. Пил може виводити з ладу пристрої, погіршувати їхню роботу, отруювати повітря тощо.
“Як він може зашкодити батареї?”, — запитаєш ти.
Коли на батареї накопичується пил, електричним батареям доводиться використовувати більше енергії, щоб зберегти тепло у приміщенні.
Від цього прямо залежить вартість обігріву, адже прилад споживає більше енергії. Також це може призвести до перегрівання деталей та їх поломки.
Пил, який гріється в будь-якій батареї, може підгоряти від високих температур. Це негативно впливає на якість повітря у приміщенні. Крім того, від такої роботи повітря може бути пересушеним.
Як почистити батарею
Для того, щоб ефективно почистити батарею, варто озброїтися відданими помічниками будь-якого прибирання. Перш ніж іти на батарею з прибиранням, підготуй:
- серветку з мікрофібри;
- пилотяг;
- щітку з довгою ручкою;
- мийний засіб для посуду.
Покрова інструкція: вичищаємо батарею від пилу та бруду
- Вимкни батарею та дай їй повністю охолонути.
- Почни з очищення пилотягом стін та підлоги біля батареї, щоб позбутися пилу та сміття.
- Використай щітку або серветку з мікрофібри та довгу палицю, щоб вичистити внутрішню та зовнішню частину ребер батареї та інші маленькі закриті ділянки.
- Щоб видалити сміття, яке прилипло всередині батареї, використай щітку, змочену водою. Якщо її немає, можна скористатися старою зубною щіткою.
- Плями на батареї можна прибрати губкою або тканиною з мікрофібри, змоченою в розчині з теплої води та мийного засобу.
- На фінальному етапі протри батарею тканиною, злегка зволоженою водою, та дай їй висохнути. Весь залишковий бруд знову збери пилотягом.
Крім пилу всередині батарей, у помешканні може бути ще багато місць, до яких ти ніяк не наважишся підійти, бо не знаєш, чим і як їх вичистити. Ми розповіли про дієві методи, перевірені часом, які допоможуть прибрати іржу.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.