Щоб особисте залишалося особистим: як захистити конфіденційність у соціальних мережах

Ірина Танасійчук журналістка сайту
як зберегти конфіденційність в соціальних мережах

В епоху глобалізації навряд чи у людини залишається багато таємниць від соціуму. Своїм відпочинком або новими покупками вона радо ділиться з підписниками в соцмережах, а інколи навіть сніданок або переваги у фільмах не залишаються прихованими від інших. 

Але все ж варто дбати про свою безпеку у соціальних мережах та слідкувати, щоб важливі дані не передавалися ненадійним особам або організаціям. Як зберегти конфіденційність в соціальних мережах та підвищити власну безпеку розповіли в Техно 24.

Як захистити конфіденційність в соціальних мережах

Є звички, які можуть нашкодити нашій безпеці в онлайн-просторі. Якщо навчитися уникати їх, можна убезпечити себе від шахрайства, сталкінгу та інших неприємних речей. 

Приймати запити на дружбу від незнайомців

Деякі користувачі за першої можливості приймають запити на дружбу від незнайомців, щоб збільшити кількість підписників. Однак згодом ці випадкові незнайомці можуть позначати тебе в публікаціях та надсилати підозрілі посилання. Крім того, вони бачитимуть твої особисті оновлення. 

Не можна захистити власну приватність, даючи дозвіл незнайомцям підписуватися на свій Instagram або інші соцмережі. Тож перевіряй запити та переглядай профілі, перш ніж приймати запит. 

Якщо щось тебе насторожує, краще відхилити запит або навіть поскаржитися у підтримку.

Ділитися місцем перебування у реальному часі

Любиш ставити геолокації в сторіз та показувати, де саме гарно проводиш час? На перший погляд, здається, що у цьому немає нічого поганого. Але зловмисники можуть скористатися цим, щоб відстежувати твою активність.  

Наприклад, грабіжники інколи використовують соціальні мережі, щоб полювати на людей. А ще не забувай про сталкінг — переслідування сторонньою людиною. Тому краще виставляти фото з геолокацією вже після того, як прийдеш додому і будеш у безпеці. 

Переходити за підозрілими посиланнями

Тобі прислали посилання з оголошенням, що ти став (-ла) переможцем лотереї та виграла мільйон? Краще видали повідомлення, заблокуй відправника, а ще напиши скаргу у кіберполіцію.

За такими посиланнями часто ховається вірус або інші шахрайські схеми. Тому в жодному разі не відкривай його, щоб не стати жертвою обману або навіть злочину.

Участь в тестах та вікторинах

Вікторини та завдання в соціальних мережах здаються нешкідливими, але часто вони збирають персональні дані для маркетингових або інших цілей.

Краще не брати в них участі, якщо це не прямі дослідження чи опитування. Адже такі ігри, швидше за все, вимагають доступу до сторінки, а отже збирають особисті дані, які потім можна продати.

Ігнорувати нагадування про заміну пароля

Паролі слід міняти принаймні раз у декілька місяців. Деякі сервіси періодично запитують або нагадують користувачам про те, що пароль час змінити. Не ігноруй це прохання.

Крім того, активуй двофакторну перевірку акаунта з прив’язкою сторінки до мобільного телефона, електронної пошти чи спеціальної програми-автентифікатора. Це ускладнить ймовірність отримати доступ до сторінки третім особам.

Unsplash

Нехтувати конфіденційністю в мережі

Твій онлайн-простір повинен бути надійно захищений, інакше одного дня твоя сторінка без твого відома поширюватиме крипто-спам, або інші фішингові повідомлення серед друзів та родичів.

Не нехтуй порадами з поліпшення конфіденційності в мережі, налаштуй свій профіль та приділяй увагу періодичній перевірці та зміні паролів.

Без дотримання правил безпеки можна легко стати жертвою кібербулінгу та ще одного неприємного явища — сексторшн. Що це таке та чим загрожує — читай в нашому матеріалі. 

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.

Категорії: Для тебе