Повертають звичне життя і відчуття краси! Історія б’юті-волонтерів, які допомагають людям на деокупованих територіях

Анастасія Грубрина журналістка сайту
Б’юті-волонтери допомагають людям на деокупованих територіях

Українці знають, як, і вміють допомагати одне одному в скрутні моменти життя. Та допомога — це не лише гроші, їжа чи одяг. Повернути людям звичне життя і відчуття власної краси також дуже важливо. Проста дрібниця може дати натхнення і сили жити далі. Цим і займаються б’юті-волонтери. Читай їхню історію.

Б’юті-волонтери допомагають людям на деокупованих територіях

Про діяльність б’юті-волонтерів розповів інтернет-журнал Platfor.ma. Як волонтери допомагають українцям відчути себе гарними та отримати прості послуги, які в деокупованих містах зустріти поки неможливо, читай далі.

Після деокупації Київщини візажистка Ольга Белицька почала думати, як вона може допомогти людям, адже її робота — макіяж. Тоді вона вирішила створювати красу навколо та згуртувала майстрів.

Коли літають ракети, мало хто думає про манікюр і про те, як пофарбувати волосся. Та це прості речі, які здатні повернути нам відчуття звичного життя, і подарувати маленьку радість від свого зовнішнього вигляду.

Волонтери почали навідуватися в міста і села, які зазнали окупації та розрухи. Чутки про б’юті-волонтерів швидко розлетілися, тому вони здійснили понад 40 виїздів у різні міста України. Волонтери навідалися до Куп’янська, Балаклії, Ізюма, Гостомеля, Ірпеня, Бучі, Старого Салтова та інших містечок.

Фото: Platfor.ma

Вони мають можливість робити процедури людям завдяки донатам небайдужих. Підтримати волонтерів можна на їх сторінці в Instagram.

Як працюють б’юті-волонтери

Поступово Горенка, що на Київщині, оживає після деокупації. Росіяни обстрілювали її з першого дня, тому тут багато знищених будинків. Місцеві жили в підвалах, без електрики, води та газу. Волонтерів вони чекали як свята.

Коли майстри-волонтери запропонували свою допомогу, вагань не було. Та все ж були і скептики. Чиновниця місцевої громади розповіла, як один чоловік прийшов на масаж, ні на що не сподівався. Але йому так сподобалося, що він почав плакати, а потім привів і свою дружину.

Коли волонтери доїхали до Горенки, в одній кімнаті зробили перукарню, в іншій — манікюрний салон, у третій — фарбували брови та вії. Майстри мають великий список послуг — фарбування і підстригання волосся, масаж тіла та обличчя, манікюр і косметологія.

Все це роблять безкоштовно, щоб допомогти людям отримати те, чого вони не могли дозволити собі в окупації та опісля. Майстри — професіонали, які не тільки якісно надають послуги, а й уміють вислухати, порадити та підтримати розмову.

Першою з процедур краси вийшла пані Надія, вона поділилася емоціями:

Я коли прочитала, що приїдуть майстри-волонтери, то всю ніч не спала і прийшла сюди о сьомій ранку, щоб зайняти чергу. Мене підстригли дуже гарно. Знаєте, тепер так легко — і на голові, і психологічно.

Люди дивуються, що їм пропонують послуги безкоштовно, та майстри звикли до такої реакції. Перукарка Ірина каже, що допомога людям заряджає її:

Я сама з села і знаю як це — не мати, де підстригтись, про манікюр узагалі мовчу. Я хочу допомагати тим людям, у яких немає можливості кудись поїхати та зробити доглядові процедури.


Волонтери допомагають і надихають. Але часто навіть їх самих спіткає вигорання. Кількість побаченого горя впливає на психіку. Читай, як волонтерам побороти емоційне вигорання.

А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!

Фото: Platfor.ma