Тікали в нікуди та без речей, але відновлюють життя наново! Як відповідальний бізнес підтримує переселенців у модульних містечках

Богдана Макалюк журналістка сайту
Допомога переселенцям від Кока Кола — хто отримає спальні набори та генератори

Дім — найбільша наша фортеця. Там ми почуваємося найбільш захищеними, проживаємо усі найкращі моменти нашого життя, збираємо свої спогади. На жаль, тисячі українців через війну Росії в Україні залишилися без домівок.

Їм довелося шукати безпеки та прихистку у різних регіонах України. Багато переселенців знайшли прихисток у спеціально створених центрах колективного розміщення, а відповідальний бізнес у співпраці з гуманітарними організаціями підтримує їх та допомагає їм.

Так, завдяки співпраці Фундації Кока-Кола та Товариства Червоного Хреста України, 54 електрогенератори наразі передаються до лікарень, шкіл, дитячих садків, інтернатів, гуртожитків у громади, де діють центри для тимчасово переміщених осіб. 

А також 5000 спальних комплектів, отримають мешканці 17 найбільших таких центрів.

“Ми їхали в нікуди й без нічого”

Одне з найбільших модульних містечок Львова, що розташоване в житловому масиві Сихів, розраховане на 1400 осіб, третина з мешканців — діти. 

Для родини Таїсії Шемелєвої це вже третій прихисток. Вони виїжджали зі Слов’янська, спершу жили в школі, де приймали переселенців, потім переїхали в модульне містечко, а вже згодом — в Сихів.

Коли ще було у Слов’янську, до її будинку прийшли волонтери та сказали терміново виїжджати, бо летять ракети.

Я взяла з собою лише документи, — згадує переселенка.

Таїсія мешкає у модульному містечку разом зі своєю донькою, яка навчається на кухаря, та піклується про літню матусю, яка вже двічі перенесла інсульт. Переселенка каже, що допомога, яку надають у модульному містечку, дуже хороша. Є можливість забезпечувати матір необхідними ліками. 

Інша переселенка Юлія Ковалівська розповідає, як з сином виїжджала з Ізюмського району Харківщини. Вони приїхали до Львова у березні минулого року.

Ми їхали в нікуди й без нічого. Мали 5 хвилин на збори, там усе зруйновано, весь населений пункт, — розповідає жінка. Але зараз, каже, її син вже звик до нового міста.

— Ми вже звикли, ну як… Звикаємо. У мене син взагалі до Львова звик. Каже, що нікуди не хоче їхати. Можливо, тут і залишимося. Сама відновлюю роботу, я — художниця, — веде далі Юлія.

Родина приїхала у нове місто без нічого, тому вдячні за допомогу благодійникам, бо для них це неабияка і моральна, і матеріальна підтримка. 

Кожен спальний набір, які отримали мешканці містечка, містить на одну особу: ковдру, подушку, комплект постільної білизни та рушник. Це важливе поповнення особистого майна, яке переселенцям доводиться починати збирати у своєму житті заново. 

О, рушники! Ну це те, що треба! Клас, будемо сьогодні спати на новому, — каже Юлія.

— Цього якраз не вистачало, я думала про постільну білизну: оновити й купити. А тут такий подарунок. Приємно, це — турбота та підтримка. Для нас це дуже важливо, — наголошує вона.

Зробити громади більш захищеними

Попри те, що українська електроенергетична інфраструктура вистояла та забезпечує країну електроенергією, все ж вона перебуває під загрозою. Особливо ці ризики високі у прифронтових регіонах. Тому для місць, які приймають чи готові приймати переселенців, генератори мають важливе значення.

Генератори поставляються згідно з потребами електроспоживання тих чи інших закладів і громад. Відтак закуплено сорок генераторів потужністю 10 кВт, і чотирнадцять  високопотужних — по 50 кВт.

— Взимку Кока-Кола привезла в Україну 70 000 продуктових наборів для мешканців постраждалих громад та внутрішньо переміщених осіб, а зараз Фундація Кока-Кола посилює заклади, які приймають внутрішньо переміщених осіб — модульні містечка, гуртожитки, лікарні, інтернати, амбулаторії та інші, забезпечуючи їх ковдрами, подушками, постільною білизною та генераторами.

Також електрогенератори поїдуть до громад у різних куточках України. Це зробить громади менш вразливими та більш захищеними, більш стійкими до викликів, — говорить директор з корпоративних зв’язків та сталого розвитку Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Андрій Бублик.

Зміцнення співпраці Системи Компаній Кока-Кола та Фундація Кока-Кола з Товариством Червоного Хреста України дозволить продовжити надавати ефективну допомогу людям, які її потребують.

Починаючи з лютого 2022 року, Компанія Кока-Кола, Coca-Cola HBC та Фундація Кока-Кола виділили понад $20 млн на гуманітарну допомогу та підтримку своїх співробітників, які працюють в Україні. 


Переселенцям продовжують допомагати у різних куточках України. Раніше ми розповідали, як в Івано-Франківську мобільна бригада лікарів надає допомогу переселенцям.

А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!