На жаль, деякі діти народжуються зі складними вадами. Це може трапитися через спадкові хвороби або через зловживання матір’ю шкідливими звичками.
Так, хлопчик Скай із Зімбабве має складну поєднану патологію. У нього множинні колобоми обличчя, розщілини носа, кута рота, піднебіння, деформація кісток лицевого скелета і черепа, гідроцефалія, відсутні рука й око. Скай від народження не міг їсти — їжа витікала з рота.
Протягом першого року життя його годували через спеціальний зонд, далі — з ложки, але це дуже непросто. Зараз йому чотири роки, він приїхав до лікарні Саллі Мугабе у Хараре, що отримати шанс на краще життя.
Хірурги медичної місії LEAP Global Missions, членом якої вперше стала українська хірургиня Христина Погранична з Міжрегіонального центру щелепно-лицевої хірургії, що працює на базі львівського Охматдиту, провели операцію Скаю. Історію хлопчика розповіли у Львівській обласній дитячі клінічній лікарні Охматдит.
Складні вроджені вади
Біологічна мама Ская зловживала наркотиками. Під час вагітності лікар УЗД повідомив, що у її малюка будуть складні вади. Але вона вирішила народжувати. Можна сказати, що це був перший раз, коли в життя Ская втрутилися небеса.
Але за два роки біологічна мама Ская померла через передозування. Утім, у життя Ская вдруге втрутилися небеса — його всиновила нова родина. Батьки хлопчика почали шукати різні способи, щоб допомогти сину. Але в його країні немає досвідчених спеціалістів, тому завдання виявилося не з простих.
Мама хлопчика оточила щоденною опікою сина та допомагає рости щасливим, попри всі випробування, які випали на долю хлопчика. Саме вона і дала йому ім’я.
Скай — бо ми не самі у труднощах, бо про нас піклуються з небес, — каже вона.
Третім разом, коли небеса допомогли Скаю, можна назвати пропозицію місцевих лікарів про допомогу медиків місії LEAP Global Missions. Медики з цієї місії під керівництвом американських пластичних хірургів допомагають дітям зі складними патологіями щелепної-лицевої ділянки.
Допомога Скаю: проведення операцій
Виправити вади Ская дуже складно, адже бічна розщілина губи вважається рідкісною — один випадок на майже 200 млн. У його країні не роблять таких надскладних операцій, тому він приїхав до лікарні Саллі Мугабе у Хараре.
Там хірурги провели часткове закриття розщілин — носа, кута рота і піднебіння, це було непросто, адже носа фактично не було, його сформували з власних тканин маленького пацієнта, адже, на щастя, у нього були носові хрящі, носові ходи, але сама анатомія носа дуже спотворена. Лікарі зробили ротаційні клапті, щоб розвернути ніздрі в правильний бік, провели пластику комісур.
Хлопчик витримав усі втручання. Мама Ская навіть не впізнала його після операції — так сильно змінилося обличчя її сина.
Звичайно, що хірурги не змінили обличчя Ская за один день, але почали процес, який запустить великі зміни у житті хлопчика.
— Далі на Ская чекає реабілітація і наступні операції для ще кращого ефекту, але у хлопчика з’явилася надія повноцінно харчуватися й отримати нову якість життя, — каже Христина Погранична.
Фото: Facebook
Українці вперше у складі місії LEAP Global Missions
Цей випадок був першим, коли американські хірурги запросили до хірургічної місії у Зімбабве українських лікарок зі Львова.
Раніше Христина Погранична з колегами зі США Стівеном Ортеном і Крейгом Хобаром виконувала складні операції щодо вроджених вад, великих дефектів після онкологічних операцій, судинних мальформацій. Команда ефективно використовувала найсучасніші методики для допомоги українцям.
Американські хірурги високо оцінили роботу щелепно-лицевих хірургів і анестезіологів зі Львова і покликали їх у спільну місію для допомоги дітям у Зімбабве.
Фото: Facebook
Разом з командою медиків зі США українки Христина Погранична і завідувачка відділення реанімації та інтенсивної терапії Охматдиту Віра Приймакова вирушили у Хараре — столицю Зімбабве, щоб допомагати дітям зі складними вадами обличчя. Христина Погранична — єдина жінка-хірург у команді.
Українські медики продовжують показувати свій професіоналізм. Раніше ми розповідали про першу в Україні пересадку серця шестирічній дівчинці.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.