Креативна насмішка над “біолабораторіями” — як майстриня з Чернігова виготовляє бойових гусаків

Оксана Ротко регіональна журналістка Вікон у Львові
Бойові гуси

Українці не перестають дивувати нас своїми креативними ідеями й талантом. Так, Антоніна Пустовойт з Чернігова нині виготовляє бойових гусаків. Така собі насмішка над ворогом про вигадані біолабораторії, проте багатьом людям сподобалася ця ідея.

Антоніна розповідає, що перші 19 днів повномасштабного вторгнення з двома дітьми провела у рідному Чернігові. Ховались у підвалі без світла та води. 

— До 14 березня ми були в Чернігові. Ми чекали, думали пересидимо в погребі й усе минеться. Проте ситуація в місті була дуже страшна.

Родину жінки запросила до Львова колега й запропонувала шити бойових гусаків.

— Моя подружка зі Львова запросила нас до себе. У нас не було можливості виїхати, але лишатися також було страшно. Пані Олена надала нам житло та ідею, чим зайнятися.

Антоніна й раніше займалася пошиттям ляльок, тож знала, як це робити. Тепер же ляльки не на часі — жінка взялася шити бойових гусей. Ці іграшки відразу стали дуже популярними.

Їх замовляють в Україні й за кордоном. Беруть волонтерам та військовим на подарунок. Один бойовий гусак — 400 грн. 

Замовляють на подарунки США, Канада, не тільки люди зі Львова. Нам треба розширюватися. 

Тепер в пані Антоніни замовлень на місяць вперед. Каже: час відкривати фабрику.

Бойові гусаки — це розрада і насмішка над вигадками окупантів. Вони стали символом віри в перемогу.

Перед Великоднем у нас було дуже багато замовлень. Ми навіть ще не роздали ті замовлення, що були до Великодня.

Жінка шиє гусаків до пізньої ночі, каже — щастить, якщо йде спати о третій ночі. 

— Ми просто робили те, що нам подобалось, це нас заспокоїло. Ми не знаємо, коли повернемося додому, а так у нас є чим зайнятися. 

Найпопулярніший виріб нині – бойовий гусак. Він у камуфляжі та з шоломом. На крилах надписи: “бойовий гусак України” та “біолабораторії України”. Ще є пари гусак та гуска у віночку.

— Бойовий гусак, насправді, це не тільки наша розрада – це віра в краще, це висміювання маразму російської пропаганди. Зараз це новинка. Всі нині хочуть пережити цей страшний складний час. Ми чекаємо кращих часів. Віримо, переможемо! – каже Антоніна.

Щоб замовити бойового гусака чи гусиню-україночку, можна написати Антоніні в особисті повідомлення у Facebook.

Українські військові роблять усе, щоб підтримувати наш тил. Раніше ми розповідали історію викладача з Ужгорода Федора Шандора, що веде лекції для студентів прямо з окопів передової.