Хороший співрозмовник, продавець, але не психолог. Історія бармена про роботу та професійні якості

Богдана Макалюк журналістка сайту
Хороший співрозмовник, продавець, але не психолог. Історія бармена про роботу та професійні якості

Вони з посмішкою зустрічають тебе на барі та готові дивувати найсмачнішими коктейлями. Сьогодні, 6 лютого, відзначають День бармена. Ця професія з’явилася понад 100 років тому. 

Раніше це були окремі заклади, зараз бар може бути у різних кафе та ресторанах. Тож якщо ти завітаєш сьогодні до бару чи іншого закладу, не забудь привітати бармена з професійним святом.

Вікна поспілкувалися з барменом Андрієм Фокіним про професію та роботу під час війни.

Батьки Андрія мали кафе у невеликому містечку, тож хлопець виріс в атмосфері гостинності. Але вирішив стати барменом випадково. Він збирався їхати працювати помічником бармена у США, але отримав відмову у візі.

Тоді вирішив попрацювати барменом у Києві. Але робота у звичайній піцерії було не те, чого він хотів. Андрій пішов на курси, і там у нього вдихнули любов до барної справи.

— На курсах розповіли про барну культуру, якою вона може бути, чим відрізнятися. Зрозумів, що у цій сфері можна побудувати кар’єру і класно жити, роблячи те, що тобі подобається, — каже він.

Про якості бармена

Андрій упевнений, що найголовніше — гостинність. Крім цього, бармен має бути товариським, толерантним та відповідальним. 

Дуже мало відповідальних барменів, на жаль. Ми несемо відповідальність за того, кому наливаємо, — говорить Андрій.

У фільмах розмова з барменом допомагає розкрити характер головного героя. Адже він розповідає про свої проблеми, а бармен разом із коктейлями подає ще й мудрі поради. Через це можна подумати, що бармени мають бути своєрідними психологами. Андрій певною мірою з цим погоджується, але вносить свої уточнення.

 

— Тут більше не психологія. Ти просто маєш бути хорошим співрозмовником, продавцем, але не психологом.

Ти маєш розуміти людину: хто вона, чому вона перед тобою, розуміти її стан.

Бувають гості, що й виливають душу. Ти з часом пристосовуєшся, адаптуєшся і пропускаєш це крізь себе, — ділиться бармен.

Він каже, що дійсно є люди, які дуже багато говорять за барною стійкою. У вечір знайомства вони можуть розповідати про всі свої проблеми. Проте зазвичай ці люди залишають хороші чайові.

Про коктейлі

Андрій каже, що є 69 класичних коктейлів, затверджених Міжнародною асоціацією барменів. Їх можна вивчити, працюючи за будь-яким баром. 

— У кожному барі вони є, наприклад Negroni чи Aperol Spritz. Але у кожному барі, де я працював, завжди була індивідуальна авторська карта.

Це були авторські коктейлі з баченням бар-менеджера та варіації на класику. Тобто в коктейлі Negroni ми змінюємо кілька інгредієнтів та додаємо більше сучасності. Це стає своїм баченням класики, — пояснює він.

За його словами, українці здебільшого полюбляють кисло-солодкі напої — категорія коктейлів Sour. Наприклад, Wishkey sour, Margarita, Daiquirí тощо. Також авторські sour-котейлі. 

 

— Вони мають бути кисло-солодкими, деколи з білковою пінкою, деколи без. Як мінімум у Києві такі коктейлі найпопулярніші, — каже Андрій.

Бармен говорить, як правильно пити коктейлі: якщо в напої є лід, то його має бути повний бокал. Так коктейль буде холоднішим і менше змінюватиме смак.

Про роботу бармена

Робота бармена має свої складнощі. Андрій каже, що спершу незвичними є графік, незрозумілість, нечіткість. Але потім вони стають твоїм способом життя.

— Цікаво також те, що ти працюєш, коли всі відпочивають.

Ти даруєш радість своїми напоями, коктейлями, працюючи за барною стійкою у той момент, коли всі відпочивають, — пояснює хлопець.

Крім того, свята, як-от, 14 лютого чи 8 березня, ти проводиш на роботі, бо це пікові дні. А хотілося б бути з дівчиною чи в гостях у мами. Але Андрій каже, що з часом можна звикнути й готувати до цього дівчину.

— Для мене найскладніше в роботі — це відсутність стабільності. Я не про стабільність у графіку чи щось таке. Події, які відбуваються у світі останні два — три роки, дуже сильно впливають на нашу роботу та розвиток, — пояснює Андрій.

Хлопець каже, що робота під час війни змінилася, особливо через комендантську годину.

— Цього літа мусив людей вже просто виганяти з бару о 22:00, бо треба ще доїхати додому. Це не дуже приємно.

Робота стала не такою веселою, усі люди сумні. Вони можуть посміхатися, але в них сумні очі.

Зараз у країні сумно, триває війна. Багато українців гинуть. Наші люди не можуть зараз так веселитися, як до повномасштабного вторгнення, — наголошує Андрій.


Мало не щодня ми заходимо до кав’ярні по гарячий напій та спілкуємося з баристою. Раніше бариста розповів, що треба знати про каву: види зерен, обсмажування, напої. А також поділився особливостями роботи.

А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.