Для того, щоб урожай яблук був стабільним і рясним, культурі необхідно забезпечити гарний захист від хвороб та шкідників. На щастя, ми маємо чимало дієвих засобів, якими можна обробляти яблуню.
Але перш ніж використовувати їх, важливо знати, як і коли це потрібно робити. Обробка яблуні після цвітіння: найкращі засоби та як її провести — читай у матеріалі.
Коли потрібно обробляти яблуню: терміни та навіщо це робити
Є обов’язкові етапи обробки цього дерева:
- весна — до початку цвітіння;
- на початку літа;
- восени.
Після цвітіння дерево часто уражається борошнистою росою та шкідниками, які є переносниками бактеріальної інфекції. Пізніше активізуються кліщі, попелиця та пильщик. Вони харчуються соками яблуні, після чого дерево з часом стає нежиттєздатним.
Як правильно провести обробку яблунь весною
- проводь перше обприскування після того, як обріжеш дерева;
- не обприскуй квітучі яблуні (щоб не нашкодити бджолам);
- краще робити це по всіх деревах у саду одночасно;
- розпилення виконуй з відстані 1 м.
Обробка яблуні весною після цвітіння: народні засоби
- Тютюновий пил. Його використовують від попелиці чи мідяниці. Для цього візьми настоянку тютюнового пилу (400 г на 10 літрів). Настоюй суміш цілий день, а після цього розбав водою, додай трохи рідкого мила й обприскай крону.
- Дігтярне мило від попелиці. Просто натри половину бруска на тертці й розведи стружку в 10 літрах чистої води. Цю рідину розпорошуй по кроні рівномірно та акуратно.
- Настій полину. Змішай кілограм трави та 3 літри окропу. Дай постояти 2 дні, прокип’яти 20-30 хв. Дай охолонути, проціди й чистою водою доведи об’єм до 10 літрів.
- Пекучий перець. За допомогою такого засобу борються з гусеницями, попелицею чи мідяницею. Для приготування візьми настоянку або відвар стручків червоного перцю (1 кг), подрібни ножем, залий окропом і дай постояти 2 тижні.
Чим обробити яблуню після цвітіння: професійні засоби
Проконсультуйся у спеціалістів в магазині, який інсектицид краще обрати для обробки. Дозування буде вказано на пакуванні товару.
Раніше ми розповідали, чим обробляти дерева навесні.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!