Морква вважається невибагливою культурою. Вона добре розвивається і росте тоді, коли її вчасно поливають та вносять добрива.
Підживлення моркви у червні: як його здійснити та які засоби використовувати — читай у матеріалі.
Чим підгодувати моркву для росту і чого вона потребує
Для правильного зростання овоч потребує таких речовин:
- Фосфор. Його краще використати після першого літнього місяця. Він сприяє правильному формуванню плодів та збільшенню їх щільності.
- Калій. Він потрібний моркві завжди. Саме калій стабілізує обмінні процеси.
- Марганець. Також підгодовують ще й бором у липні. Ці речовини необхідні для твердості моркви.
Як правильно удобрювати моркву: основні правила
- Починають підгодовувати моркву з початком літа. Перед цим ґрунт потрібно просушити й вибрати період стабільної температури.
- Удобрювати моркву потрібно під час поливу. Таким чином, поживні речовини краще засвоюються коренеплодами.
- Якщо ти купуєш добрива для моркви, то стеж за тим, щоб в них були зола, бор, азот, фосфор та калій.
Скільки разів потрібно підгодовувати моркву
За весь час росту рослину потрібно підгодовувати до п’яти разів. Перші основні підживлення потрібно робити у червні. Саме тоді починається початкова фаза зростання рослини. Тоді необхідно вносити органічні та мінеральні добрива.
Зазвичай мінеральні добрива під моркву вносять у кілька етапів.
Перше внесення здійснюють під час підготовки ґрунту до посіву, вносячи комплексні мінеральні добрива з підвищеним вмістом фосфору та калію. Це забезпечить моркві достатній запас поживних речовин для початку росту.
Протягом вегетативного періоду зазвичай здійснюють 2 підгодівлі моркви (для більш пізніх сортів — 3). Під час підгодівель варто з обережністю вносити азот, адже він може спричинити розгалуження коренеплоду та значне переростання зеленої частини рослини.
Перше підживлення моркви мінеральними добривами можна здійснити на фазі 2-3 справжніх листків, коли рослина переходить до активного росту.
Друге підгодування моркви мінеральними добривами під моркву рекомендується здійснювати на етапі 5 справжніх листків (приблизно через 6-7 тижнів після сходів).
Тут варто використовувати добрива з високим вмістом фосфору та калію, які підтримають формування та розвиток коренеплодів, та мінімізувати кількість азоту.
Чим підгодувати моркву у червні: народні та професійні засоби
- Сечовина. Її потрібно вносити на самому початку, після посадки. Її розводять у 10 л води й додають туди калійну магнезію, суперфосфат. Потім поливають цією сумішшю під час дощів.
- Нітрофоска. Вона потрібна для початкового підживлення. Просто візьми 1/2 ст.л. нітрофоски, розчиненої в половині відра води. Полий та оброби відразу після дощу.
- Курячий послід. Це — хороший й натуральний вид добрива. Найкраще ним удобрювати землю до посадки. Для цього візьми 2 ст.л. курячого посліду і змішай із 1 ч.л. нітрофоски. Додай туди 10 л води. Можна таким засобом проливати ґрунт, а також обприскувати отриманою сумішшю за допомогою лійки.
- Попіл. Такий вид підживлення також ідеально підходить для найпершого періоду перед посадкою. Візьми дві склянки попелу або чотири склянки золи й всип у два літри окропу, настоюй добу. Потім верхню частину настою вилий в лійку, а потім влий ще 5 л води й кілька крапель марганцівки. Поливай краще увечері, але на вологий ґрунт.
- Соляний розчин. Його використовують при посадці моркви. Просто візьми відро води, розчини в ньому 1 ч.л. солі з розрахунку на квадратний метр грядки. Поливай не під корінь, а лише поміж рядами.
Та не менше садівникам хочеться вже швидше скуштувати й полуницю. Перед цим про неї теж треба подбати. Читай, якими добривами найкраще підживлювати полуницю.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.